Kdo bude závodit ve formuli 3 příští rok?

Kdo bude závodit ve formuli 3 příští rok?

 
  

První posezónní testování šampionátu formule 3 proběhlo začátkem listopadu ve Valencii. Na základě výsledků testování jsme sestavili předpověď pilotů, kteří by mohli závodit v dané kategorii a za jaký tým.


Pilot 1Pilot 2Pilot 3
PremaPaul AronOliver BearmanJak Crawford
ARTGregoire SaucyVictor MartinsJuan Manuel Correa
JenzerWilliam AlataloNazim AzmanEnzo Trulli
Hitech GPKayleen FrederikIsack HadjarJonathan Hoggard
CarlinZak O’SullivanIdo CohenBrad Benavides
CamposDavid VidalesHunter YeanyJosep Maria Marti
CharouzOliver RasmussenNicola MariangeliLazslo Toth
Van AmersfoortReece UshijmaRafael VillagomezFilip Ugran
MP MotorsportCaio ColletTijmen Van Der HelmFranco Colapinto
TridentRoman StaněkZane MaloneyJonny Edgar

Gregoire Saucy již byl oficiálně oznámen jako pilot ART Grand Prix pro příští rok. Van Armersfoort je novým týmem, nahrazuje místo HWA Racelab, za který testoval Jack Doohan, ale nevypadá to, že bude v F3 i příští rok. Doohan a Saucy byli průměrně nejrychlejší v průběhu všech testovacích dní.

Tým Prema by opět měl jednu z nejsilnějších sestav. Paul Aron v letošní sezoně Evropské regionální formule skončil třetí v průběžném pořadí se sedmi pódii a dvěma výhrami. Oliver Bearman je čerstvě oznámený junior Ferrari a zároveň šampión ADAC formule 4. Jak Crawford je velice uznávaný junior Red Bullu, se dvěma F3 pódii na svém kontě.

ART zvolilo letošního šampiona Evropské regionální formule Gregoira Saucyho, který se v průběhu 20 závodů postavil na pódium desetkrát, z toho osmkrát na výherní stupínek. Victor Martins ukončil svou první sezónu v F3 jak ‘top rookie’ což jen nasvědčuje jak rychlý a talentovaný mladý Francouz je. Juan Manuel Correa po tragické nehodě ve Spa v roce 2019 nastoupil zpět do monopostů na začátku tohoto roku, další sezóna v F3 je velmi pravděpodobná.

Caio Collet a Tijmen Van Der Helm závodili za MP Motorsport už v této sezóně, jediný Franco Colapinto je nový přírustek do týmu. Colapinto se letos umístil na šestém místě v Evropské regionální formuli.

Trident jakožto momentálně druhý nejrychlejší tým ve formuli 3 testoval s českým jezdcem Romanem Staňkem, který se v průběhu testování dostal do top 5 několikrát. Zane Maloney letos skončil čtvrtý ve celkovém pořadí šampionátu Evropské regionální formule, s pravidelnými stupňi vítězů. Jonny Edgar, letošní nováček v F3, je také velice vysoce hodnocený junior Red Bullu.

Zatím se jedná pouze o naše teorie na bázi zákulisních informací, finální oznámení přijdou v příštích pár měsících přímo od týmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »