Formule 2 v Saudské Arábii: Drugovich vítězí v hlavním závodě

Formule 2 v Saudské Arábii: Drugovich vítězí v hlavním závodě

 
  

Druhý víkend letošního šampionátu formule 2 zamířil do Saudské Arábie na okruh v Džiddě. Po podiu a následné výhře v hlavním ze Felipe Drugovich dostává do vedení šampionátu před Thea Pourchaira.


Felipe Drugovich zaznamenal na okruhu v Džiddě opravdu úspěšný víkend. V prvním závodě získal třetí místo po té, co byl Jake Hughes penalizován. Do druhého závodu startoval z pole position a z ní také zvítězil. Momentálně je první v průběžném pořadí šampionátu.

Velikým smolařem víkendu byl Theo Pourchaire. Ve volném tréninku boural, v kvalifikaci mu začal jeho vůz hořet a musel hasit, v prvním závodě hasil znovu a v tom druhém měl technické potíže.

Dalším smolařem byl nováček Cem Bokukbasi, který v kvalifikaci boural. Po své kolizi byl přetransportován do nemocince kde mu zjistili otřes mozku, do závodů bohužel nestartoval.

Vítězem prvního závodu byl Liam Lawson. Ze čtyř závodů, které F2 letos zatím odjela, se Lawson postavil na podium třikrát. Hlavní závod nedojel kvůli chybě při pit stopu. V šampionátu je prozatím druhý.

Richard Verschoor je v momentálním pořadí na druhém místě. V prvním závodě skončil pátý, ve druhém si dojel pro druhé místo.

Třetí víkend formule 2 se pojede na italské Imole ke konci dubna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »