Jílková a Haub budou obhajovat titul z GT Winter Series

  •   
  •   
  •   

GT Winter Series je zpátky, přičemž se Čeští fanoušci mají na co těšit. Po úspěšné první sezoně se vrací nám známá jezdecká sestava – Gabriela Jílková a Robert Haub. Dvojice, která také letos startovala v ADAC GT4 Germany, se nyní postaví s novým týmem Drago racing team ZVO na startovní rošt během čtyř víkendů.


Přestože se jedná o nový tým, tak se rozhodně o žádné amatéry jednat nebude. V čele bude stát totiž bývalý šéf týmu Zakspeed Philipp Zakowski, přičemž po jeho boku bude stát někdejší závodník DTM Jörg Van Ommen.

Česká závodnice Jílková má za sebou první ostrou sezonu v kategorii GT4, ale i tak si je vědoma výzev, které přináší GT Winter Series.

„Loni jsme sem přijeli jako úplní amatéři co se týče GT4. Postupně jsme se zlepšovali a nakonec jsme i získali celkový titul. S Drago racing team ZVO nás čeká zimní příprava a zároveň výzva, na kterou se ovšem moc těšíme.

Začínáme už v prosinci v Portimau, na které mám skvělé vzpomínky, protože se jedná o skvělou trať, kde jsme poprvé zvítězili s Mercedesem-AMG GT4. Věřím, že si to užijeme, ale zároveň máme ty nejvyšší ambice,” říká česká reprezentantka pro True Racing.

Součástí úspěchu byl ale pochopitelně i týmový kolega Robert Haub. Pro Američana to bylo ještě náročnější, jelikož se v podstatě jednalo o jeho první závodní sezonu. Závodník je ale také nedočkavý portugalského okruhu, kde se v podstatě uzavře jeho letošní program.

„Letošní rok byl hodně o získávání zkušeností. Osobně jsem předčil svá očekávání, a proto už se nemohu dočkat, až zase začneme novou sezonu. Obhájit titul nebude snadné, ale věřím, že to s naším novým týmem Drago racing team ZVO dokážeme.

Moc se s Gabi těšíme, atmosféra je dobrá. Portimao je jedna z mých nejoblíbenějších tratí, takže si myslím, že bychom mohli domu odvézt pár dalších pohárů,” prozrazuje Haub o plánech pro GT Winter Series.

11./12. Prosince 2021Portimão /P
15./16. Ledna 2022Estoril /P
12./13. Února 2022Jerez /Š
12./13. Března 2022Barcelona Catalunya /Š

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »