Arthur Leclerc se stal šampionem asijské regionální formule

Arthur Leclerc se stal šampionem asijské regionální formule

 
  

Arthur Leclerc, junior týmu Ferrari, si dojel pro vítězství šampionátu Asijské regionální formule ziskem prvního místa v prvním závodě posledního víkendu sezony. Druhý byl Pepe Martí a třetí Isack Hadjar. 


„Jsem velmi šťastný, že jsem mohl tímto způsobem vyhrát šampionát” řekl Leclerc hned po svém vítězství.

„Díky tvrdé práci, kterou jsme v průběhu tohoto šampionátu vynaložili, jsme byli schopni prokázat náš skutečný potenciál,” řekl a pochválil sebe i svůj tým, Mumbai Falcons India Racing.

V průběhu patnácti závodů se Leclerc postavil na podium osmkrát, z čehož 4 byly výhry. Kromě úplně posledního ve všech závodech bodoval a ze žádného neodstoupil. Celkově získal 218 bodů. Leclerc bude letos startovat také ve formuli 3 s týmem Prema. 

Druhý v šampionátu skončil Pepe Martí se 158 body. Na pódium se dostal pětkrát, avšak na výhru už nedosáhl. V separátním bodování nováčků (tzv. rookie cup) zvítězil. Stejně jako Leclerc, Martí nastoupí do formule 3 s týmem Campos již tuto sezonu. 

Třetí v pořadí skončil nakonec Isack Hadjar, mladý Francouzsko-alžírský pilot, který je rovněž junior týmu Red Bull.  Hadjar se svými 134 body postavil pětkrát na podium a z toho dvakrát na první stupínek. Pro zbytek tohoto roku bude pokračovat ve formuli 3 s týmem Hitech GP. 

Rodina Al Qubaisi získala celkem jen jeden jediný bod. Amna Al Qubaisi si ve druhém závodě sezony dojela pro desáté místo, čímž si připsala zmiňovaný bod. Jack Crawford a Paul Aron, jako další dva členové týmu Abu Dhabi Racing by Prema, skončili v šampionátu na šestém a osmém místě s několika pódii.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »