Oblíbená Toyota Racing Series se letos konat nebude

Oblíbená Toyota Racing Series se letos konat nebude

 
  

Velká cena Nového Zélandu je víkendem, který letos jako jediný tvoří závodní kalendář šampionátu Toyota Racing Series. Můžou za to covidová opatření, které země zavedla, kvůli kterým se někteří závodníci nemohou dostat do země.


Toyota Racing Series je zimní šampionát monopostů Tatuus FT-60 na Novém Zélandu. Standardně se šampionát skládá z 15 závodů na různých tratích, ale kvůli coronavirové pandemii se počet závodů zmenšuje. Letos to měl být dokonce jen jeden a to právě Velká cena Nového Zélandu. 

Oficiálně první velká cena Nového Zélandu se jela už v roce 1954 na okruhu Ardmore, jižně od města Auckland. Od té doby se víkend zrušil pouze šestkrát, a letos poprvé kvůli koronaviru. 

Mezi některé novější vítěze tohoto šampionátu patří například piloti F1 Lance Stroll a Lando Norris, ale také bývalí piloti F2 a to Robert Shwartzman a Liam Lawson. Velkou Cenu Nového Zélandu ale také v minulosti vyhrál Keke Rosberg, Jackie Stewart nebo Graham Hill. 

,,Čekali jsme do posledního možného okamžiku, abychom dali potenciálním jezdcům šanci dostat se na Nový Zéland na velkou cenu,” vysvětlil manažer TGRNZ Motorsport Nicolas Caillol.

„Avšak vzhledem k současným omezením na hranicích a všem těm jezdcům, kteří prostě nemohou najít místa MIQ (karanténový systém na NZ. Nevěříme, že dokážeme zajet Velkou cenu, kterou bychom my nebo diváci chtěli vidět,  nebo kterou by si akce sama o sobě zasloužila. Takže velmi neochotně jsme se rozhodli zrušit letošní závod.

Těch osm (mezinárodních jezdců) by pro závod udělalo velký rozdíl v kvalitě a velikosti našeho startovního roštu, a kdyby se sem dokázali dostat, byli bychom schopni předvést skvělou show.

V současné ekonomické situaci zůstává pro mladé jezdce velmi náročné získat sponzory zde na Novém Zélandu. A to navzdory vítané podpoře, kterou nabízí Nadace Tonyho Quinna, Castrol a řada dalších společností a organizací, které investují do našich mladých závodních talentů.

Jsme tak vděční, že se mnoho Kiwi skvělých jezdců chtělo vrátit, aby pomohli podpořit tuto skvělou akci a naše mladé jezdce. Rád bych poděkoval všem zúčastněným, toto rozhodnutí nebylo navzdory vašemu úsilí.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »