Virtuální GP Monaka F1 Esports bude s účastí prvního slovenského závodníka

Virtuální GP Monaka F1 Esports bude s účastí prvního slovenského závodníka

 
  

Formule 1 přichází se svým oficiálním šampionátem i tento víkend. Virtuálně se pojede Velká cena Monaka za účasti oficiálních pilotů.


Královna motorsportu sice musela přerušit závodní aktivity, díky kterým stále nezávodíme, ale virtuálně se snaží nadále. Formule 1 má za sebou úspěšné tři ročníky virtuálního šampionátu F1 Esports series, který momentálně navazuje na skutečné reálné závody.

Mohli jsme tak sledovat už závod v Austrálii, Bahrajnu, Číně, Španělsku a Brazílii. V Brazílii se jelo místo závodu na Zandvoortu, jelikož v platformě F1 2019 tento okruh nebyl.

Poslední závod profesionálních sim racerů v Barceloně vyhrál opět Frederik Rasmussen z Red Bullu, který navázal na svého týmového kolegu Marcela Kiefera, který pro změnu ovládl závod v Brazílii. Poprvé ovšem uvidíme i závodníka ze Slovenska. Filip Prešnajder bude startovat pro McLaren Shadow, jelikož už byl dlouho spojovaný s tímto týmem. I když se jedná pouze o exhibiční závod, tak by Prešnajder mohl startovat později i v celém šampionátu F1 Esports Series.

„Na závod se těším! Chci dokázat to, že i sim raceři z Česka a Slovenska mohou potrápit elitu na vrcholu.

Pokusil jsem se sem dostat skrze kvalifikaci a hned poté jsem šel do Pro Draftu. Mým cílem je být v Pro Series a následně se stát mistrem v F1Esports Series,” řekl Prešnajder exkluzivně pro náš web.

Tradičně od 19:00 bude závod pilotů formule 1 a známých osobností. Z vítězství v Barceloně se radoval George Russell z Williamsu, který předvedl skvělou stíhací jízdu na Charlese Leclerca z Ferrari.

Oba závody fanoušci opět uvidí na televizní stanici Sport2, kde virtuálním Monakem budou provádět tradičně komentátor virtuálních závodů Jiří Košta a jako host čtyřnásobná mistryně motokár a závodnice s vozy GT4 Gabriela Jílková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »