Jules Gounon se stává rezervním jezdcem Alpinu ve WEC

Jules Gounon se stává rezervním jezdcem Alpinu ve WEC

 
  

Tovární pilot Mercedesu, Jules Gounon, se stává rezervním pilotem Alpinu ve World Endurance Championship. Mohl by i závodit.


Andorrský jezdec, o kterém bylo nedávno potvrzeno, že také pokračuje jako tovární jezdec s Mercedes-AMG, bude v této sezóně působit jako náhradník pro šestičlennou posádku, která bude pilotovat vůz Alpine A424 LMDh ve WEC.

Gounon nikdy ve WEC nezávodil, i když se v letech 2019 a 2020 dvakrát zúčastnil závodu 24 hodin Le Mans s Risi Competizione v kategorii GTE-Pro.

„Jsem nesmírně potěšen, že jsem se mohl připojit k Alpine v přední kategorii Hypercar,” řekl Gounon.

„Poprvé jsem usedl do A424 během testování v Barceloně. Musím přiznat, že je neuvěřitelné být zapojen do tohoto impozantního lidského dobrodružství na úsvitu toho, co považuji za novou zlatou éru vytrvalostních závodů.

Na osobní úrovni se pokusím předložit své zkušenosti a závodní znalosti GT, protože vidím mnoho podobností s LMDh, zejména hmotnost a výkon.”

Viceprezident Alpine motorsportu, Bruno Famin, naznačil, že Gounon jako rezervní jezdec by mohl i závodit v letošní sezoně, pokud by byl Mick Schumacher povolán k závodům ve formuli 1.

Gounon také přispěje k vývoji A424, který má debutovat na WEC v Kataru 1812 km 2. března.

„Můj první stint v autě minulý týden byl kouzelný. Opravdu jsem se těšil na to, že poznám Alpine A424, a rád bych poděkoval Mercedes-AMG za to, že mi umožnil připojit se k Alpine v této roli.

Mnoho z velikánů GT, se kterými jsem v průběhu let bojoval, je nyní s různými konstruktéry v Hypercarech, a to byl můj osobní sen.”

Mimo jiné i Gounonův dlouholetý kolega, Raffaele Marciello, letos závodí ve WEC s Hypercarem BMW.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »