Antonio Giovinazzi si před formulí 1 odskočil do DTM, nahrazoval zakázaného Scheidera

Antonio Giovinazzi si před formulí 1 odskočil do DTM, nahrazoval zakázaného Scheidera

 
  

Italský závodník se dostal poměrně nezvyklou cestou právě k DTM. U týmu Phoenix testoval během sezony, kde zaujal rychlostí. Místo pro něj tehdy nebylo, ale jedno mu nechtěně vytvořil samotný tehdejší šéf Audi Wolfgang Ullrich.


Když se v sezoně 2015 rozhodovalo o titul v DTM mezi Pascalem Wehrleinem a ostatními jezdci z Audi, muselo se taktizovat.

Jak už jsme před časem psali celý příběh, Timo Scheider z Audi zkrátka dostal příkaz sestřelit Wehrleina. To se povedlo a závodník Mercedesu odstoupil včetně dalšího vozu.

Přestože se jednalo o týmový příkaz, Scheider dostal stopku pro následující závod v Rusku na okruhu Moscow Raceway. Hledal se tedy náhradník.

Pro DTM je běžnou rutinou, že se do kokpitu posouvají závodníci z formule 3. Tehdejší lídr pořadí Antonio Giovinazzi tak dostal příležitost právě jako záskok. Příprava byla takřka nulová, proto se asi dá pochopit, že Ital dokončil první závod v Rusku na 19. pozici a druhý na jednadvacáté příčce.

Dost možná štěstí přálo Giovinazzimu, jelikož po roce 2015 přestoupil do GP2, kde těsně prohrál titul s Pierrem Gaslym. Rok na to už startoval u Sauberu v prvních dvou závodech, trochu ironicky jako náhrada za Wehrleina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »