“Timo, sestřel ho!” – Neuvěřitelné chování připravilo Audi o titul v DTM

“Timo, sestřel ho!” – Neuvěřitelné chování připravilo Audi o titul v DTM

 
  

V roce 2015 DTM pokračovalo ve svém strhujícím boji o titul mezi Audi, BMW a Mercedesem. Šéf první jmenované značky ale přikázal svému jezdci Mercedesy sestřelit.


Německý šampionát mířil pomalu k finiši sezony 2015, ale ještě předtím se jelo na okruhu Red Bull Ring, kde byl na čele celkového pořadí Mercedes a Pascal Wehrlein.

V posledním kole dramatického a deštivého závodu ale zaútočil další Mercedes Roberta Wickense na Tima Scheidera z Audi. Wickens byl poměrně agresivní, ale ke kontaktu mezi jezdci nedošlo. Souboj ale otevřel dveře právě pro Wehrleina, který se snažil nacpat mezi jezdce. Výsledkem bylo, že se všichni tři lehce oťukali, ale stále se nejednalo o nic vážného.

Situace ale byla jasná pro Audi. Mercedesy se snaží protlačit svého lídra dopředu i za pomoci nabourání do svých soupeřů. Do sluchátek Scheidera přišel příkaz přímo od šéfa Audi Motorsport Wolfganga Ullricha. “Timo, sestřel ho!”.

Pilot Audi neváhal a hned v další zatáčce vytlačil na brzdách Wickense, který před sebou nechtíc do kačírku i Wehrleina. Výsledkem bylo, že Mercedes přišel o cenné body v poháru jezdců i konstruktérů.

Komisaři ale nenechali na Audi nit suchou. Scheider byl vyloučený ze závodu a dostal zákaz startu pro závod v Moskvě. Šéf týmu Audi dostal zákaz vstupu do boxů DTM a k týmovému rádiu. Samotná automobilka to pak schytala nejvíce, jelikož dostala pokutu 200 000 dolarů a z Red Bull Ringu přišli o všech dvaašedesát bodů do poháru konstruktérů.

Scheider pak překvapivě získal vítězství v předposledním závodě sezony na Hockenheimu a po špatném výkonu v následující sezoně se musel z týmu poroučet. Wehrlein titul v DTM získal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »