Aston Martin bude prezentovat nový model GT3 i GT4

Aston Martin bude prezentovat nový model GT3 i GT4

 
  

Aston Martin oznámil plány na stavbu zcela nového vozu GT3 a GT4, založeného na jeho úspěšné platformě Vantage, které mají od roku 2024 soutěžit v GT World Challenge, respektive v GT4 European Series.


Nový typ GT3 nahradí současný Vantage GT3, který se používá od roku 2018 a pravidelně se objevuje v závodech po celém světě.

Britská značka oznámila své širší závodní plány sportovních vozů na nadcházející roky a potvrdila, že její nový vůz GT3 „bude k dispozici stávajícím partnerům Aston Martin Racing a potenciálním zákazníkům, aby si je mohli zakoupit a soutěžit na začátku závodní sezóny 2024“.

„Potvrzením odhodlání Aston Martin k novému vyzyvateli GT3 a GT4 dáváme najevo svůj záměr bojovat o vítězství na všech úrovních závodů sportovních vozů nyní i v budoucnu,” řekl Adam Carter, ředitel Endurance Motorsportu Aston Martin.

Aston Martin si v tomto období udržel přítomnost na startovním roštu Fanatec GT Europe díky týmu Bullitt Racing, který má za sebou celý program Endurance. Belgický tým Comtoyou Racing nedávno odhalil své plány na spojení sil s Astonem od roku 2024.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »