Valentino Rossi si stále musí zvykat na přesun do GT3

  •   
  •   
  •   

Sedminásobný mistr světa MotoGP to potvrdil před víkendovým kolem GTWCE Sprint Cupu v Brands Hatch, ve kterém na konci druhého závodu zajížděl konkurenceschopné časy, když spolu s Fredericem Vervischem získal své první mistrovské body na osmém místě v jejich WRT Audi R8 LMS GT3 Evo II.


Rossi se dokázal udržet na pozici, ve které pokračoval po zastávce v boxech ve druhém ze dvou nedělních jednohodinových závodů v Brands poté, co zvýšil tempo v závěrečných rychlostních zkouškách.

Ital popsal závodní víkend jako „velmi odlišný“ od testování před jeho druhým závodním výjezdem sezóny, který následoval po jeho debutu s WRT v kole GTWCE Endurance Cup v Imole minulý měsíc.

„Po dni testování je snazší dostat vůz na limit,” řekl Rossi.

„V testu se můžete soustředit na řízení auta, ale o závodním víkendu, v tréninku a hlavně v závodě je to velmi, velmi obtížné, protože máte spoustu aut, věcí, které se kolem vás dějí.

Nemáte pět kol, abyste se sžili s vozem – musíte jet, zabrat a udělat své nejrychlejší kolo. Na tomhle bodu musím zapracovat.”

Rossi zrychlil tempo v průběhu druhé poloviny druhého závodu: když se závod chýlil ke konci, zajel sekvenci kol s vysokou délkou 1 m23 s a zajel časy srovnatelné s ostatními Audi třídy Pro v poli.

Jeho nejrychlejší kolo 1 m 23,852 s ve srovnání s Vervischovým nejlepším 1 m 23,704 s v první polovině závodu.

Rossi předpokládal, že ve druhém ze dvou závodů v Brands udělal velký krok vpřed.

„Mnohem jsem zlepšil své časy na kolo, zvláště ke konci závodu, kdy jsem se s autem a tratí cítil pohodlněji,” řekl Rossi, který na okruhu v Kentu nikdy nezávodil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »