Proč DTM pořádalo předsezónní test v Portimau v noci

Proč DTM pořádalo předsezónní test v Portimau v noci

 
  

DTM tento týden pořádalo svůj poslední předsezónní test v roce 2022 v Portimau, ale překvapivě velká část běhu se odehrávala v noci.


Než začne nová sezona na portugalském okruhu koncem tohoto víkendu, celé pole 29 vozů odjelo 26. až 27. dubna dva dny na trati, aby dokončilo své poslední přípravy na novou sezonu. 

Podmínky testu se však velmi lišili od toho, co jezdci zažijí během úvodního kola od 30. dubna do 1. května – nebo v jakémkoli jiném závodě sezony.

Pitlane se otevřela až v úterý a ve středu v 17:00 místního času, přičemž každý test session končil o pět hodin později ve 22:00. Slunce v Algarve zapadalo okolo 20:15, což znamenalo, že akce na trati začala za soumraku a skončila za tmy.

Naproti tomu oba víkendové závody v Portimau mají začít ve 12:30 místního času a skončit o necelou hodinu později za bílého dne.

U zbývajících sedmi závodních víkendů sezóny 2022 budo závody začínat ve 13:30, přičemž každý ze 14 závodů bude trvat 55 minut plus jedno kolo. Načasování testu se proto na první pohled může zdát matoucí.

Nekonvenční harmonogram je ale výsledkem toho, že Portimao minulý víkend hostilo kolo MotoGP, takže DTM nemělo čas předem rozmístit televizní kamery po trati. Šampionát jako takový dokončil přípravné práce pro televizní produkci během dne, než byly vozy později večer vpuštěny na trať.

Teplota na trati ani za tmy neklesla pod 10 stupňů, tudíž podmínky pro týmy a jezdce byly poměrně reprezentativní. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »