Thiim po 20 letech v DTM: Nicki pojede za tým T3

Thiim po 20 letech v DTM: Nicki pojede za tým T3

 
  

V nadcházející sezoně se po dvaceti letech objeví na startovní listině jméno Thiim, a to díky dvaatřicetiletému Nickimu, jenž bude hájit barvy T3.


Nicki je synem šampiona z roku 1986 Kurta Thiima, jenž v německém šampionátu cestovních vozů startoval mezi lety 1986 – 1995 a hned při svém debutu slavil mistrovský titul. V roce 1990 skončil třetí a o dva roky později se stal vicemistrem.

Jeho kroky nyní následuje Nicki. Rodák Sondeborgu patří bezesporu mezi kvalitní jezdce. V šampionátu vytrvalostních závodů WEC třikrát ovládl kategorii LMGTE Pro a má také korunku z prestižního 24 hodinového závodu v Le Mans.

„Je to dětský sen, který trval přes 20 let,” raduje se Thiim, jenž bude závodit v Lamborghini týmu T3. „Jsem opravdu rád, že opět mohu přinést jméno Thiim do DTM.”

Feucht: Je to pro nás další velký historický krok!

Šéf týmu T3 Jens Feucht si uvědomuje váhu závodníkova jména kterého angažovali. 63letý Kurt se totiž řadí k jedněm z neúspěšnějších jezdců historie šampionátu, neboť během svých 211 startů za Rover, Alfu, BMW a Mercedes získal 47 pódií – z toho 20krát triumfoval. V bodové tabulce mu patří třetí místo s 1317 body na kontě.

„Pro nás je angažování Nickiho Thiima dalším velkým krokem v historii týmu! Že nám dává důvěru čtyřnásobný mistr světa nás velmi těší. Navíc je to pro nás dalším krokem směrem ke schopnosti vítězit. Spoustu se toho od něj budeme učit,” uvedl Feucht.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »