Z Nascaru do GT4: Ford dá příležitost čtyřem svým jezdcům

Z Nascaru do GT4: Ford dá příležitost čtyřem svým jezdcům

 
  

Kvarteto mladých střelců Nascaru nechá své vozy doma, aby se utkali v nadcházejících událostech sportovních vozů IMSA na Daytona International Speedway.


Austin Cindric, Harrison Burton, Chase Briscoe a Hailie Deegan – všichni součástí programu Ford Performance v Nascaru, se spojí ve dvou Fordech Mustang GT4 při zahájení sezóny IMSA Michelin Pilot Challenge, BMW M Endurance Challenge 28. ledna. O den později Cindric nastoupí do hlavního závodu IMSA 24H Rolex v Daytoně s Mercedesem AMG GT3 a bude závodit v nové třídě GTD PRO.

Cindric a Burton budou sdílet Mustang č. 41 PF Racing, Briscoe a Deegan usednou do čísla 42 stejné stáje. Cílem všech čtyř jezdců je získat cenné zkušenosti na silničních tratích, než se pustí do sezóny NASCAR.

Cindric, šampion NASCAR Xfinity Series v roce 2020, který bude letos s týmem Penske nováčkem pohárové série, není v závodech IMSA žádným neznámým. Tento 22letý pilot se zúčastnil 16 závodů Michelin Pilot Challenge se dvěma vítězstvími a má za sebou šest závodů WeatherTech Championship.

Pro Burtona se jedná o úplně novou výzvu, zatímco Deegan a Briscoe už odjeli závod v Daytoně před dvěma lety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »