Sidorkova, Marti, Weug a Pin testovaly monoposty formule 3

Sidorkova, Marti, Weug a Pin testovaly monoposty formule 3

 
  

Irina Sidorkova a Nerea Marti z týmu W Series Academy a juniorka Ferrari Maya Weug s Doriane Pin testovaly monoposty formule 3 týmu Prema na okruhu Magny-Cours ve Francii. Tyto čtyři mladé závodnice předvedly dobré výkony v letošní sezoně, čímž si také zasloužily tento test. 


První den testovaly holky z W Series a druhý “rudé holky” z Ferrari (Doriane závodí s týmem Iron Dames jež spadá pod Ferrari). 

,,Pro Nereu i Irinu to byl velmi produktivní den,“ řekl technický ředitel FIA Formule 3 Didier Perrin.

,,Bylo tu mnoho informací, které bylo třeba převzít a aplikovat, ale rychle se přizpůsobili a poskytli nám zajímavou zpětnou vazbu. Celkově to bylo velmi pozitivní a s dnešní prací obou jezdců jsme velice spokojeni.”

Nerea Marti byla z testů nadšená. ,,Byl to velmi dobrý den, moc jsem si to užila. Bylo úžasné řídit vůz F3” podělila se svým nadšením.  

,,Je to velmi odlišné od vozů regionálních formulí,” řekla Marti.

,,Například tím, jak jsou pneumatiky jiné než ty, na které jsem zvyklá, tak se trochu mění linie. Také DRS je pro mě něco úplně nového. Ale je to nejlepší způsob, jak zakončit sezónu 2021.” dodala. 

,,Maya a Doriane odvedli dobrou práci. Byli velmi pozorní ke každému detailu a dokázali se v autě dostat celkem rychle do pohody. Byl to dobrý a náročný den na všech frontách,“ vysvětluje Didier Perrin (technický ředitel). 

„Bylo úžasné být tady v novém autě, na nové trati a hodně se naučit. Naprosto jsem milovala každé kolo, rychlost a přítlak tohoto auta jsou prostě úžasné.

Je mnohem rychlejší než F4. Díky přítlaku dokážu unést tolik rychlosti v rychlých zatáčkách. Dnešní den jsem si opravdu užila.

Naučila jsem se hodně, zejména o správě pneumatik a o tom, jak řídit rychlost v rychlých zatáčkách. Chce to tolik sebevědomí, abych se tam dostala, ale nakonec jsem se v tom zlepšila asi nejvíc.

Myslím, že ve srovnání s F4 v kvalifikačních rozjížďkách máte tak málo kol, takže musíte přesně vědět, kde je přilnavost v těch jednom nebo dvou rychlých kolech. Je to pro mě největší krok, ale je opravdu příjemné mít takovou zkušenost, abych se naučila všechny tyto věci.” shrnula den Maya Weug. 

Akce byla první ze série testů jezdců zaměřených na zvýšení rozmanitosti na poli Formule 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »