Sezona formule 3 je u konce. Dennis Hauger získal titul

Sezona formule 3 je u konce. Dennis Hauger získal titul

 
  

Na poslední víkend letošní sezony, formule 3 zavítala na ruské Soči. Původní víkend byl naplánován na americký Austin, avšak z finančních důvodů byl přesunut do Ruska. Formule 3 tedy závodila po boku formule 2. Kvůli silnému dešti v sobotu se bohužel odjeli jen dva závody. 


Dennis Hauger startoval do prvního závodu (který byl kvůli dešti přesunutý na pátek) ze čtvrté pozice a s jediným cílem: dojet šest bodů před Jackem Doohanem. Tento cíl se Haugerovi splnil, a již v pátek večer slavil vítězství šampionátu. Hauger se tímto stává třetím vítězem nového šampionátu formule 3. V posledním závodě bohužel nebodoval kvůli kolizi s Rasmussenem, ale to už pro něj nic neznamenalo.

Jack Doohan v šampionátu skončil na druhém místě, v pátek před prvním závodem si vybojoval pole position. Do prvního závodu startoval jako dvanáctý, což mu vůbec nepomohlo, protože Hauger startoval z druhé řady. Nedělní a zároveň poslední závod této sezóny vyhrál, i když mu bylo několikrát během závodu řečeno, ať před sebe pustí svého týmového kolegu Novalaka. Na konci závodu v podobě týmového rádia týmu sdělil: ,,Jsem závodník a jezdím sám za sebe. Jsem závodník a já chci vyhrát.’’

I přes to Doohan v letošní sezoně předvedl úžasné výsledky a mohli bychom očekávat jeho postup do vyšší kategorie. 

Doohan vyhrál druhý závod a Novalak byl třetí, což týmu Trident zajistilo výhru týmového poháru. Poprvé tak v novém šampionátu formule 3 zvítězil jiný tým než Prema Racing. V šampionátu jezdců stále Prema dominuje.

Frederik Vesti ukončil letošní sezonu na stejné příčce jako tu loňskou, a to na čtvrté. Junior týmu Mercedes se v posledním závodě postavil na druhé místo na pódiu a ukázal tím, že dokáže být silný i v jiném týmu než je Prema.

Letošní šampionát formule 3 je tedy u konce. Po třetí v řadě je vítězem pilot týmu Prema, letos Dennis Hauger. Příští rok uvítáme šampionát formule 3 po boku formuli 2, protože se vracíme k původnímu víkendovému formátu těchto dvou šampionátů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »