Northern Talent Cup: Výborný vstup českých mladíků do sezony 2021

Northern Talent Cup: Výborný vstup českých mladíků do sezony 2021

 
  

V květnu byla zahájena druhá sezona talentového poháru Northern Talent Cup. Tento pohár je určen pro mladé jezdce ze zemí severní a střední Evropy. Do startovního pole bylo vybráno také několik Čechů a ti zatím předvádí výborné výkony.


Northern Talent Cup má za sebou zatím dva závodní víkendy. Během obou víkendů měli hlavní slovo čeští závodníci.

Úvodní závodní víkend sezony se jel jako doprovodná série šampionátu MotoGP v Le Mans. V komplikovaných podmínkách, kdy se startovalo na mokré trati a během závodu trať usychala, bojoval o vítězství Belgičan Lorenz Luciano s českým jezdcem Jakubem Gureckým. Byl to souboj kolo na kolo až do cílové rovinky. Těsné vítězství nakonec získal belgický jezdec, když našeho Gureckého porazil o 0,087 vteřiny.

Úspěch českých jezdců podtrhl Jonáš Kocourek, který závod dokončil na třetím místě.

Také druhý závod se jel v náročných podmínkách, ale krátce po startu se do čela dostal Jakub Gurecký, který začal navyšovat svůj náskok. Český jezdec předvedl skvělý výkon, byla to osamocená jízda až do cíle. Druhého v cíli porazil téměř o 18 vteřin! V Le Mans tak hrála česká hymna.

Na stupních vítězů ho doplnili Lorenz Luciano z Belgie a Jacopo Hosciuc z Rumunska. Jonáš Kocourek byl také zapojen do souboje o podium, 10 kol před cílem ale bohužel havaroval a cíl závodu neviděl.

Další závody tohoto poháru se jely o uplynulém víkendu, když Northern Talent Cup doprovázel závodní sérii IDM. Závodilo se na okruhu Oschersleben.

Byl to další deštivý závodní víkend. První závod byl zcela v režii českých jezdců. Jakub Gurecký předvedl další suverénní jízdu od startu až do cíle a získal své další vítězství.

O další podiové pozice svedlo souboj několik jezdců, nakonec se z druhého místa mohl radovat Jonáš Kocourek, takže Česká republika slavila double. Navíc Gurecký a Kocourek jsou týmoví kolegové. Na stupních vítězů s nimi stál ještě Švýcar Lenoxx Phommara.

V Oscherslebenu startoval také další Čech, a to Štěpán Zuda, který první závod dokončil na 9. místě.

Druhý závod, který se také jel v dešti, opět suverénně ovládl Jakub Gurecký. První část závodu se s ním sice držel Lorenz Luciano, ale postupem času si začal český jezdec budovat náskok. Gurecký předvedl další výbornou jízdu a cílem projel jako vítěz s náskokem 21 vteřin.

Druhé místo udržel Lorenz Luciano, třetí místo bral Jonáš Kocourek, který tak získal další podiové umístění.

Štěpán Zuda si oproti prvnímu závodu trochu pohoršil, tentokrát viděl šachovnicovou vlajku na 13. místě.

Po úvodních dvou závodních víkendech, a tedy čtyřech závodech, je v čele poháru Jakub Gurecký, který má 95 bodů. Druhý Lorenz Luciano má 71 bodů a třetí je Jonáš Kocourek s 52 body. Štěpán Zuda má 10 bodů a patří mu 15. příčka.

Z důvodů pandemie a různých opatření je závodní kalendář stále provizorní, ale zatím platí, že příště by se měl Northern Talent Cup vydat na okruh Sachsenring, kde se pojede o víkendu od 18. do 20. června jako doprovodná série MotoGP.

Následovat by měly závody v Assenu, na Red Bull Ringu, znovu v Assenu a znovu na Red Bull Ringu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »