Robert Shwartzman získá titul v F2 a vstoupí do formule 1

Robert Shwartzman získá titul v F2 a vstoupí do formule 1

 
  

Ruský závodník Robert Shwartzman naprosto zářil ve všech sériích, ve kterých působil. Není divu, že patří do juniorského programu Ferrari, kde má za sebou i několik testů v kokpitu formule 1.


Jezdec narozený v Petrohradě má už za sebou mnoho úspěchů, přestože je mu teprve jednadvacet let. Rozhodně se řadí už nyní mezi nejúspěšnější ruské závodníky, přičemž má na svém kontě například třetí celkovou pozici z formule Renault Eurocup nebo taktéž třetí místo z dnes už neexistující evropské formule 3. To všechno během debutových sezon.

Aby toho nebylo málo, tak Shwartzman získal titul hned ve své první sezoně formule 3, která doplňuje víkendy formule 1. Přestože byl u silné stáje Prema, tak i talent je zde potřeba, protože konkurence v F3 je extrémně vyrovnaná.

Logickým krokem byla formule 2, kde závodil loni po boku Micka Schumachera, taktéž u Prema Racing. V prvních pěti závodech získal dvě vítězství, dokonce chvíli vedl celé pořadí.

Soupeři se ale začali dotahovat a Shwartzman udělal i pár drobných chyb, což je naprosto normální. Celkově se umístil čtvrtý, každopádně získat titul ve formuli 2 na první pokus je téměř nereálné, ale už se to některým podařilo. Nicméně tohle všechno ukazuje, jak je Rus silný.

S podporou SMP Racing a Ferrari se nemusí o budoucnost bát. Jeho dnes už bývalý kolega Schumacher zamířil do formule 1, kde bude startovat pro Haas. Pro syna legendárního závodníka přišel přestup ale také až po druhé sezoně v F2, proto není divu, že Shwartzman ještě s Premou zůstává.

Pro Shwartzmana je to naprosto perfektní situace. Bude v týmu, se kterým se zná, navíc bude mít i stejnou techniku a inženýry. Po jeho boku se objeví taktéž šampion F3, Oscar Piastri. Silná sestava, která rozhodně bude bojovat o celkové prvenství.

Jeho osudu navíc pomáhá, že Schumacher, Tsunoda a Mazepin odešli do formule 1, přičemž Ilott už údajně nemá ve formuli 2 pokračovat. Všechno hraje Shwartzmanovi do karet, titul v sezoně 2021 je na cestě.

Kam zamíří poté? Odpověď je celkem jednoduchá, do formule 1. Alfa Romeo určitě vymění Antonia Giovinazziho nebo Kimiho Räikkönena. Tudíž bude místo u italské stáje, přičemž Shwartzman podpoří se svými sponzory chod týmu.

Držím mu palce, protože tento mladík si rozhodně šanci zaslouží, což už několikrát dokázal na trati. Ferrari s ním usilovně testuje a vytváří pro Micka Schumachera nebo Charlese Leclerca slušnou konkurenci ve vlastních řadách!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »