Julese Gounona by mohl čekat debut v Hypercarech už na Imole

Julese Gounona by mohl čekat debut v Hypercarech už na Imole

 
  

Ferdinand Habsburg utrpěl zranení při testovaní v Aragonu. Mohl by vynechat druhé kolo WEC na italské Imole. Oficiálně jmenovaných rezervním jezdcem Alpinu je Jules Gounon, pokud by Habsburg nemohl startovat, Gounon by mohl zaujmout jeho místo.


Tovární jezdec Hypercaru Alpine, Ferdinand Habsburg, se zranil v nehodě při testování v Aragonu, což značně zpochybnilo jeho starty v ELMS v Barceloně a druhém kole sezóny FIA WEC 2024 v Imole.

Prohlášení od Alpine potvrzuje jeho stav a to, že k incidentu došlo minulý měsíc v zatáčce 7 na okruhu v Aragonu. O příčině výpadku zatím nejsou žádné podrobnosti. Habsburg utrpěl zlomeniny dvou bederních obratlí, což zcela vyloučilo jeho start v Barceloně. O Imole zatím Alpine nevydal rozhodnutí.

„Odpoledne 27. března 2024, během testovací jízdy A424 v Motorlandu (Aragon), měl pilot Ferdinand Habsburg nehodu v 7. zatáčce,“ píše Alpine,

„Příčina nehody je v současné době v šetření. Ferdinand byl převezen na vyšetření do nemocnice v Alcañiz a večer byl propuštěn. Druhý den byl transportován do Rakouska, kde podstoupil další vyšetření. Ferdinand trpí zlomeninou dvou bederních obratlů bez neurologického dopadu.

Začíná se zotavovat, jehož trvání ještě nebylo stanoveno.”

Vzhledem k tomu, že časová osa jeho zotavení ještě není známa, Alpine v této fázi neučinil žádné oznámení o jeho dostupnosti pro WEC, ale jeho účast v závodě Imola WEC je zjevně velmi pochybná.

Jules Gounon byl jmenován záložním jezdcem Alpine pro kampaň WEC při uvedení A424. V současnosti je však Francouz s vlajkou Andorry jmenován jezdcem Mercedesu AMG pro GT World Challenge Asia ve stejný víkend jako Imola.

I přes to je však pravděpodobnost Gounonova debutu v kategorii Hypercar ve WEC vysoká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »