Callum Ilott oznámen jako pilot Hypercaru Porsche

Callum Ilott oznámen jako pilot Hypercaru Porsche

 
  

Callum Ilott bude v roce 2024 závodit ve světovém vytrvalostním šampionátu FIA za tým Hertz Team JOTA Porsche Hypercar, bylo oznámeno.


Britský jezdec, který přechází do WEC po dvou celých sezónách v IndyCar, byl jedním ze tří nových jezdců, které v pondělí oznámila JOTA. Spolu s Normanem Natem a Philem Hansonem usedne do Hypercaru Porsche.

Ilott a Nato se připojí k již dříve oznámenému Willu Stevensovi v Porsche 963 č. 12, zatímco Hanson se připojí k Oliveru Rasmussenovi v sesterském voze č. 38, který má ještě jednoho jezdce oznámit.

Přestože je Ilott nejlépe známý svými výkony ve světě monopostů, není cizinec v závodech sportovních vozů, protože strávil celou sezónu v roce 2021 v GT World Challenge Europe Powered s Iron Lynx ve Ferrari GT3.

Téhož roku také debutoval ve 24 hodin Le Mans za stejný tým, kde skončil třetí ve třídě GTE Am vedle Mattea Cressoniho a Rina Mastronardiho.

„Jsem tak nadšený, že mohu závodit s Porsche v nejvyšší třídě s Hertz Team JOTA. Nedávno jsem měl dvoudenní test [v Kataru] a vůz se cítil skvěle a bylo příjemné řídit.

Tým na mě udělal mimořádný dojem, je neuvěřitelně profesionální a už teď vím, že s Porsche budeme v příští sezóně bojovat o nejlepší výsledky a doufejme, že i o úspěch v samotném Le Mans,” řekl Ilott.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »