Reakce týmu Akkodis ASP a Marciella po incidentu s Audi, které je připravilo o titul

Reakce týmu Akkodis ASP a Marciella po incidentu s Audi, které je připravilo o titul

 
  

O titulu ve sprintech se rozhodovalo v neděli. Mercedes týmu Akkodis ASP ztrácel 2,5 bodu na vedoucí tým Tresor Orange 1 sestavy Drudi/Feller. Timur Boguslavskiy měl skvělý start a udržel náskok na svého rivala. Ale o chvíli později se všechno změnilo.


Audi 99 jelo docela ofenzivně, a přestože nejelo ve stejné kategorii jako auto 88, dotklo se Boguslavskiyho několikrát v prvním kole, ve 2. a 3. zatáčce, a pak v 11. zatáčce přišel téměř sebevražedný manévr. Lorenzo Patrese sestřelil Mercedes, čímž byl roztočen a ostatními vozy zasažen z několika stran.

Boguslavskiy se znovu rozjel a zamířil zpět do boxů. Mercedes byl příliš poškozený. Šampionát skončil a titul se s hořkou chutí vypařil. Mohl to být vášnivý souboj až do konce.

A přestože dostal Patrese za tento incident jen 15 vteřinovou penalizaci, výsledek už to změnit nemohlo. Drudi a Feller byli jasní šampioni, protože potřebovali jen, aby Mercedes nebodoval.

Diskuze tak vznikla ohledně toho, jestli neměli jezdci Audi za úkol být k Mercedesu agresivnější. Ať to ale bylo jakkoliv, tak Marciello sportovně pogratuloval soupeřovi k výhře. Ital ovšem na svých sociálních sítích dodal důležitou věc, že jsme jen lidé, kteří mají city, a proto by neměli na Patreseho útočit.

„Určitě Lorenzo Patrese udělal velkou chybu, ať schválně nebo ne, nejsem to já, kdo to posoudí a v tuto chvíli je mi to už jedno. Jen všechny žádám, aby na něj nebyli příliš agresivní nebo zlí. Je to člověk a má city, takže si dvakrát rozmyslete, než něco řeknete na sociálních sítích. #NoHate,” napsal Marciello.

Později doplnil své sítě ještě o fotku s Patresem, který je shodou okolností také Ital.

Výsledek už změnil nelze, každopádně Raffaele Marciello a Timur Boguslavskiy mají titul ve vytrvalostních závodech GT World Challenge a s celkovým titulem, stejně jako Akkodis ASP Team, jsou nyní vicemistry sprintů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »