Sebastian Vettel a Mick Schumacher proti sobě ve 24H Le Mans? Možná už za rok

Sebastian Vettel a Mick Schumacher proti sobě ve 24H Le Mans? Možná už za rok

 
  

Období spekulací je v Mistrovství světa sportovních vozů v plném proudu: jen pár týdnů před finále sezóny WEC v Bahrajnu začaly boje o nejlepší pozice jezdců pro rok 2024. Uprostřed toho všeho je také mnoho jezdců formule 1: teprve v polovině minulého týdne se ve Francii objevila spekulace, že by se čtyřnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel mohl zúčastnit testu ve Španělsku pro britskou Jotu, týmu na začátku října.


Cíl je pro tým jasný: Chtějí nabídnout Vettelovi šanci připravit se na současnou třídu hypercarů v uzavřeném prototypu LMP2; jezdci Jota Sport António Félix da Costa a Will Stevens by v tom měli Vettela podpořit. Jelikož byl Vettel u GP Japonska v Suzuce, zeptal se přímo Němce zpravodaj F1 Michael Schmidt.

„Zatím není nic podepsáno ani rozhodnuto, ale mám tu věc v hlavě. Ještě mám čas se rozhodnout.”

Pokud v určité chvíli dojdu k závěru, že bez závodění to nejde, tak budu závodit znovu,“ vysvětlil Vettel v Suzuce.

Proč jsou nyní závody na dlouhé tratě středem zájmu jezdců formule 1, jako je Vettel, je snadné vysvětlit: V nové špičkové třídě hypercarů bude v roce 2024 na startu devět (!) výrobců, díky čemuž bude WEC druhou nejlepší kategorií po formuli 1 na světě.

Kvůli vysoké hustotě výrobců spoléhají některé továrny a týmy na známé jezdce, aby přitáhli více pozornosti, což zvyšuje šance na nalezení sponzorů. Britský tým Jota, který chce soutěžit na WEC v roce 2024 se dvěma zákaznickými Porsche 963, už nějakou dobu pracuje na sestavě hvězdných jezdců pro své druhé vozidlo: šéf týmu Sam Hignett vyjednává s bývalým pilotem F1. Robert Kubica, který by do partnerství mohl přivést svého hlavního sponzora Orlen. Polák byl také v kontaktu s BMW, ale podle všeho je Jota jeho nejlepší volbou pro rok 2024.

Bývalý mistr světa F1 Jenson Button řekl kolegům jezdcům, že už podepsal smlouvu na rok 2024 – údajně s Jotou. Bývalý mistr světa F1 Kimi Räikkönen byl považován za třetího jezdce ve hvězdném Porsche – dokud se minulý týden poprvé neobjevilo Vettelovo jméno. Nabídka zřejmě existuje, ale zda ji Vettel přijme, je otázkou.

Do hledáčku spekulací se před dvěma týdny u příležitosti víkendu WEC ve Fuji dostal druhý německý jezdec F1: Mick Schumacher bude testovat u Alpinu.

Právě tým formule 1 rozšiřuje své aktivity i na nejvyšší kategorii ve WEC, kde by měl být Schumacher hvězdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »