JP Motorsport míří do ADAC GT Masters v příštím roce

JP Motorsport míří do ADAC GT Masters v příštím roce

 
  

Po hostujícím startu na Red Bull Ringu se JP Motorsport chystá vstoupit do ADAC GT Masters pro sezónu 2023. Směrem k DTM vyslal tým po třech hostujících startech v roce 2021 jasná slova o zrušení.


V květnu na Red Bull Ringu debutoval JP Motorsport McLaren 720S GT3 v ADAC GT Masters. Dennis Lind a bývalý pilot F1 Christian Klien se střídali v britském voze. Skončili na jedenáctém a devatém místě, svůj výkon v této sérii si pochvalovali: „Hostovský start s JP Motorsport na Red Bull Ringu byl skvělý. ADAC GT Masters je skvělá a super silná série. Celkově vzato to byla velká zábava,” řekl Christian Klien. 

Majitel týmu Patryk Krupinski říká, že hostující start pravděpodobně nebyl posledním vystoupením týmu z Erkelenzu na ADAC GT Masters. Na dotaz ohledně závodního programu pro nadcházející rok Polák odpověděl: „Nechceme k tomu říkat nic oficiálního, než bude vše naplánováno. Ale v ADAC GT Masters to bude pravděpodobně celá sezóna!“ 

Krupinski popsal své dojmy z GT Masters takto: „ADAC GT Masters je skvělá série se skvělou komunitou přímo u trati. Je to velmi těžké, ale spravedlivé závodění. Šampionát na nás udělal velmi pozitivní dojem.”

Kromě hostujícího startu v ADAC GT Masters byl tým v roce 2022 aktivní v GT World Challenge Europe. Na finále Endurance Cupu v Barceloně vyhráli Maciej Blažek, Patryk Krupinski a Norbert Siedler závod zlatého poháru. Ve Sprint Cupu si Krupinski a Klien zajistili čtyři třídní vítězství v Pro-Am Cupu a zakončili sezónu na druhém místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »