Jílková a Haub odváží ze Zandvoortu nejlepší výsledek sezony

Jílková a Haub odváží ze Zandvoortu nejlepší výsledek sezony

 
  

Pro dvojici z týmu Drago Racing Team ZVO se jednalo o dosud nejlepší víkend letošní sezony. Jílková a Haub odváží z druhého závodu v Holandsku čtvrté místo, přičemž stupně vítězů opět byly blízko.


Po náročné kvalifikaci a penalizaci pěti míst na startu z předchozího závodního víkendu, nebyla úloha pro sobotu snadná. Haub dokázal získat několik pozic, ale aktivování Full Course Yellow a následný Safety Car způsobil porušení procedur, které stanovuje ředitelství závodu.

Tým povolal Mercedes s číslem 4 do boxů těsně před FCY, ale ostatní piloti využili až po několika minutách klasický SC. Navíc začalo pršet, tudíž to pro dvojici už bylo prohrané.

„Můj stint byl velmi dobrý, dokázal jsem držet tempo se soupeři, a navíc jsem se vyvaroval chybám. Přestože jsem měl úvod sezony slabší, tak se postupně dokážu zlepšovat. Bohužel nám to nevyšlo se Safety Carem, takže bylo po závodě,” komentuje dění Němec.

Druhý závod byl ale mnohem lepší. Jílková startovala osmá, přičemž nebýt přerušené kvalifikace, byla by to pravděpodobně první řada. Češka se ale nevzdala a bojovala. Skvělými manévry poskočila až do boje o stupně vítězů. Po výměně jezdců skončil Drago Racing Team ZVO na čtvrtém místě, letošním nejlepším výsledku.

„Můj stint byl téměř perfektní. Tady na Zandvoortu to prostě miluji, ale bylo hodně obtížné předjíždět. S výkonem mým a celého týmu jsem velmi spokojena. Doufám, že příště na Nürbugringu konečně odvezeme nějaký pohár,” dodává Češka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »