Fernando Alonso má údajně zamířit do DTM

Fernando Alonso má údajně zamířit do DTM

 
  

Fernando Alonso je hlavním cílem Gerharda Bergera, jenž chce získat do šampionátu DTM. Španěl dal ústní souhlas, že se připojí.


Dvojnásobný mistr světa formule 1 zažil různé další kategorie a akce mimo ve formuli 1, včetně Le Mans, mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, Indianapolis 500 a Rallye Dakar.

Alonso se však v DTM dosud neobjevil, ale šéf seriálu Berger to chce změnit.

Alonso je v současné době ve své druhé sezoně v Alpinu od návratu do formule 1, a přestože mu na konci aktuální sezóny vypršela smlouva, očekává se, že podepíše prodloužení.

A podle Bergera Alonso řekl, že v určité fázi přijde do DTM.

„Nejdřív musí udělat pár dalších věcí, řekl mi, ale někdy se k nám připojí,” prozradi Berger.

Alonso není jediným jezdcem, který se v roce 2022 objevil ve formuli 1 a kterého by Berger rád přivedl do DTM.

Nico Hulkenberg na začátku sezony 2022 dvakrát nastoupil za Sebastiana Vettela v Aston Martin, což na Bergera udělalo dojem, vezmeme-li v úvahu, že Hulkenberg předtím aktivně nezávodil v jiné sérii.

„Hulkenberg je na prvním místě mého seznamu přání. Koneckonců, nahradil Sebastiana Vettela ve formuli 1 tím nejlepším možným způsobem, prakticky z pohovky.”

Pokud jde o Vettela, Berger má zájem pracovat po boku čtyřnásobného mistra světa formule 1, ale ne nutně po jezdecké stránce.

Místo toho si myslí, že „chytrý“ Vettel by byl skvělým partnerem, kterého by mohl vzít na palubu.

„Rád bych měl Sebastiana za partnera. Je to chytrý kluk, o kterém si myslím, že bude v budoucnu potřebovat jiné úkoly než závodění.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »