George Russell měl závodit v DTM pro BMW, risk ho ale dostal až do formule 1

George Russell měl závodit v DTM pro BMW, risk ho ale dostal až do formule 1

 
  

Současný pilot týmu Williams ve formuli 1 byl blízko závodní sedačce v sérii DTM. Situace se ale otočila, díky čemuž Russell mohl pokračovat s monoposty.


Britský závodník v nedávném rozhovoru přiznal, že u BMW šlo všechno dobře, situace vypadala hodně dobře, protože měl Russell velmi slušnou rychlost hned od začátku.

„Po pravdě jsem byl neoficiálním rezervním jezdcem BMW v DTM. Odjel jsem s nimi juniorský test, který šel až neuvěřitelně dobře. Mohl jsem s nimi podepsat smlouvu na závodní sedačku v DTM (pro rok 2017).

V té době jsem to chtěl akceptovat, jelikož jsem neměl šanci na vstup do formule 1. V té době neměl žádný tým zájem a bylo celkem jasné, že to bude v DTM lepší, protože tam jsou vysoké platy. Pravděpodobně je to nejlepší varianta po formuli 1, ale já jsem se tou cestou nechtěl vydat,” prozradil Russell.

Všechno ale nabralo jiný směr, když se Britovi ozval manažer Estebana Ocona jménem Gwen Lagrue. Situace byla nejistá, ale závodník zariskoval.

„Jednoho dne jsem prostě vylezl ze sprchy a měl jsem telefon od francouzského muže jménem Gwen Lagrue. Řekl mi, že právě začal pracovat pro Mercedes, a že by chtěl, abych byl prvním, kdo s ním podepíše.

Tak to všechno začalo, ve sprše v roce 2016! Podepsal jsem smlouvu od roku 2016 a stal jsem se oficiálním jezdcem (Mercedesu) na začátku 2017,” dodává závodník.

2 thoughts on “George Russell měl závodit v DTM pro BMW, risk ho ale dostal až do formule 1

  1. I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s
    both educative and amusing,
    and let me tell you, you’ve hit the nail on the head.
    The issue is something too few men and women are speaking intelligently about.

    I’m very happy I stumbled across this during my search for something regarding this.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »