Wunstorf byl okruhem na letecké základně, škrty v rozpočtu ho zničily

  •   
  •   
  •   

Wunstorf Air Base je německá letecká základna jihozápadně od města Neustadt v Dolním Sasku v Německu. Nicméně pro nedostatek německých okruhů se i právě zde konaly automobilové závody.


V letech 1964 až 1998 byl na letecké základně Wunstorf vybudován dočasný motoristický závodní okruh, jenž se podobal například Diepholzi.

Úplně první závod byl zahájen v září roku 1964 v rámci DARM GT, kde slavil vítězství Franco Patria s Abarth-Simcou 2000 GT.

Další závody na okruhu byly zahrnuty do také do německého šampionátu cestovních vozů DTM v letech 1984 až 1993. Série se ale nakonec začala přibližovat stálým závodním okruhům a závěrečný závod DTM ve Wunstorfu se konal v roce 1993, kdy Nicola Larini ve své Alfa Romeo vytvořil během kvalifikace rekord 1:44,45. Kromě toho se zde pořádaly i závody STW nebo ADAC GT Cup. V německé formuli 3 zde startoval roku 1990 i samotný Michael Schumacher, letiště bylo zkrátka oblíbené.

Kromě velkých národních šampionátů pořádal Wunstorf sérii každoročních klubových závodních setkání až do roku 1999, kdy byly motorové závody v areálu letecké základny konečně zastaveny kvůli nákladům na přípravu a správu akcí, podobně jako na dalších okruzích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »