Adrienn Vogel má za sebou test Škody Fabie R5

Adrienn Vogel má za sebou test Škody Fabie R5

 
  

Maďarská závodnice má očividně Česko hodně ráda, jelikož poté, co v loňském roce startovala pro český tým Orsák Rallysport, nyní zkouší R5 od Škodovky.


Vogel vyzkoušela svůj nový stroj v předsezonních testech na domácí půdě. Maďarský tým Dani Fischer bude tím, kdo se postará o přípravu Fabie.

Po loňském úspěchu v kategorii ERC3 šampionátu ERC se tak dá očekávat, že Maďarka bude pokračovat právě zde. Každopádně to bude pro ní v nové kategorii.

„Upřímně vám nedokážu říci, co cítím, když řídím toto auto. Je to skutečný pocit, můj bože, pokud víte, co tím myslím. Tento vůz Škoda Fabia R5 je prostě úžasný,” říká Vogel po prvním testu.

„Myslím, že moje dřívější zkušenosti s vozy kategorie R2 a R4 jsou docela dobré první kroky, jak si zvyknout na tuto novou techniku. Jsem vděčná týmu Dani Fischer za tento test a samozřejmě manažerovi týmu Ákosovi Jobbágymu.

Má navigátorka Ivett Notheisz mi řekla, že nechce vystoupit z auta. Je to teprve polovina testu, takže se učím, jak zacházet s vozem, brzdami a podobně. Celý systém je dost odlišný od toho, co měl Ford.”

Přesto ještě není nic oficiálně potvrzené. Nebylo by překvapením, kdyby Vogel skutečně startovala s Fabií, ale to ukáže až čas. Českého fanouška ovšem potěší, že zůstává u Orsák Rallysport.

„Ještě nebylo rozhodnuto, s jakým vozem budeme letos soutěžit. Doufám, že to bude na konci ledna jisté, ale nyní je jasné, že pokračujeme ve spolupráci s českým týmem Orsák Rallysport. Naším plánem odjet čtyři víkendy FIA ERC (Rally di Rome, Rally Islas Canarias, Barum Rally a Rally Maďarsko) a některé další mezinárodní rally závody poblíž Maďarska. Rádi bychom soutěžili také na Rally Bohemia.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »