Pět zajímavých věcí, které se staly v sezoně 2017 formule 1

Pět zajímavých věcí, které se staly v sezoně 2017 formule 1

 
  

Rok 2017 se nesl především ve znamení souboje Lewise Hamiltona se Sebastianem Vettelem. Přestože v jeden moment měl v ruce titul jezdec stáje Ferrari, radoval se Mercedes. Kromě toho se ale událo několik zajímavých věcí, které jsme zpětně zmapovali.


Vettel záměrně narazil do Hamiltona

Hodně vyostřený souboj přinesl závod v Ázerbájdžánu mezi zmiňovaným Vettelem a Hamiltonem. Pilot Mercedesu byl na čele závodu, ale při restartu za Safety carem si rozhodl nechat prostor. Vettel ale nestihl zareagovat a narazil do zadní části Hamiltonova monopostu.

Aby toho nebylo málo, tak si Vettel vyjel po boku Hamiltona a zatočil do něj. Za svůj prohřešek dostal penalizaci 10 vteřin stop and go.

Kimiho fanoušek

Kimi Räikkönen se během závodu ve Španělsku příliš nesvezl. Hned po kolizi se soupeři odstoupil už v prvním kole, což rozplakalo i malého fanouška.

U Ferrari si ho všimli a tak se za odměnu mohl se svým hrdinou setkat osobně a dokonce se dostal se členy týmu ke stupňům vítězů.

“Počůrám ti sedačku!”

Fernando Alonso si odskočil na závod Indy500, proto na jeho místo usedl Jenson Button, který o rok předtím ukončil kariéru ve formuli 1. Britský závodník startoval v Monaku s McLarenem namísto Alonsa.

Španěl ale popřál Britovi hodně štěstí v závodě, na což mu Button odvětil velmi zajímavě.

Stroll získal stupně vítězů poté, co se mu každý posmíval

Kanadský závodník Lance Stroll získal titul v evropské formuli 3 roku 2016, poté si koupil sedačku u Williamsu. Jeho příchod do formule 1 se ale často diskutoval právě z toho důvodu, že si Kanaďan musel zajistit obrovský balík peněz od svého otce.

Přestože úvod sezony neměl Stroll dobrý, tak se pak v dramatickém závodě v Baku dokázal dostat na třetí místo, čímž kritiky umlčel.

Stříbrná, později růžová Force India

Na oficiální prezentaci se odhalil monopost týmu Force India v tradiční stříbrné z posledních let. Netrvalo ovšem dlouho a ke stáji se připojila společnost BWT. Společnost požadovala v rámci partnerství kompletní změnu designu na vlastní typickou růžovou.

V původním zabarvení monopost pro sezonu 2017 až nápadně moc připomínal původní barvy McLarenu z roku 2015.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »