Adrienn Vogel zakončila letošní sezonu FIA ERC

Adrienn Vogel zakončila letošní sezonu FIA ERC

 
  

Po náročném finále sezony dokončily Adrienn Vogel a její navigátorka Ivett Notheisz FIA ERC na sedmé pozici v kategorii ERC3. Rally Islas Canarias přinesla spoustu akce, ale zároveň velké drama pro posádku.


Poslední rally letošního roku se pro maďarské duo nevyvíjela dobře. Na první etapě museli dámy dvakrát vyměnit pneumatiky, ale den uzavřely na sedmé pozici. Během druhého dne se tak doufalo, že přijde ještě zlepšení. To se bohužel neuskutečnilo.

„Po rychlostní zkoušce 14 se auto zastavilo, když do začátku patnácté rychlostní zkoušky zbýval už jen jeden kilometr. Měly jsme technický problém s počítačem. Pokusily jsme se restartovat a vyřešit ho, ale bylo po nadějích. Musely jsme tak závod vzdát z osmého místa.

Ale víte, to je motoristický sport a vy musí akceptovat, že se to někdy stává. Závodíme s Ivett už tři roky, ale to bylo úplně poprvé, co jsme nedojely do cíle. Bohužel jsme celkově poklesly z pátého místa kvůli vyloučení Bassase, takže jsme sezónu dokončily na P7 v ERC3, ale zároveň jsme měly nejvíce bodů mezi ženami. Byla to pro nás vzrušující sezona, jsme rády, že jsme skončili v top 10 během naší první sezony ERC a rády bychom se příští rok vrátily,” rekapituluje letošní rok Vogel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »