Pět zajímavých věcí, které se staly v sezoně 2016 formule 1

Pět zajímavých věcí, které se staly v sezoně 2016 formule 1

 
  

V sezoně 2016 se po dvou dominantních letech Lewise Hamiltona pořádně ozval Nico Rosberg, který i získal mistrovský titul. Přesto se stalo ještě několik hodně zajímavých záležitostí.


Alonso si zlomil při nehodě žebra, přesto chtěl závodit

Dvojnásobný šampion Fernando Alonso si po něhodě v Austrálii přivodil vážné zranění, když si při tvrdém nárazu zlomil několik žeber. Přestože chtěl Španěl hned následující víkend závodit, v celku pochopitelně mu to lékaři nedovolili a premiéru si odbyl Stoffel Vandoorne.

Ricciardo objevil “shoey”

Australský závodník vymyslel netradiční oslavu na stupních vítězů. Podobně jako Australan Jack Miller z MotoGP, tak i Ricciardo oslavoval pódium tím, že si nalil šampaňské do své boty, ze které ho vypil.

Rio Haryanto neplatil účty Manoru

Indonéský závodník, který předtím působil v GP2, zaujal v celku překvapivě místo ve formuli 1. Bylo hned od začátku jasné, že jde především o peníze. Haryanto ale své účty neplatil a slíbené peníze týmu nedodal.

Po dvanácti nevýrazných závodech byl mladý jezdec propuštěný a do šampionátu už se nevrátil.

Nejdelší brazilský závod v historii

Deštivá neděle, dvakrát zastavený závod a celková délka přes 3 hodiny. To byla GP Brazílie 2016.

Massa se slzami v očích oznámil konec kariéry, ale nakonec ještě rok zůstal

Felipe Massa, který málem slavil doma v Brazílii mistrovský titul roku 2008, se rozhodl pro ukončení kariéry ve formuli 1 na konci sezony 2016.

Hektický a mokrý závod v Brazílii ale sympatický závodník po nehodě nedokončil. V slzách procházel paddockem, kde mu všichni tleskali. Nicméně jelikož vzal Mercedes od Williamsu Valtteriho Bottase, tak tým požádal Massu, aby ještě rok zůstal. Stalo se tak, tudíž se Brazilec loučil znovu o rok později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »