
Ford oznamuje Campbella, Blomqvista a Yellolyho pro Hypercar
Ford Racing oznámil zbývající jezdce pro svůj program Hypercar, který se v roce 2027 poprvé představí v seriálu WEC. Kromě již dříve oznámených Mikea Rockenfellera, Logana Sargeanta a Sebastiana Priaulxe doplní sestavu druhého amerického výrobce, který se připojí k nejvyšší třídě, Matt Campbell, Tom Blomqvist a Nick Yelloly.
Tým Ford Racing oznámil jména zbývajících tří jezdců před závodem 24 hodin Le Mans, kde v příští sezóně poprvé představí svůj vůz třídy Hypercar. Sestavu doplní Matt Campbell, který po deseti letech definitivně opouští Porsche, spolu se současnými jezdci Acury Nickem Yellolym a Tomem Blomqvistem.
Dále byly zveřejněny informace o fázi vývoje, přičemž datum předpokládaného představení vozu je stanoveno na 5. srpna.
Zatímco spekulace o příchodu Campbella do týmu Ford se objevovaly již několik měsíců, informace o Yellolym a Blomqvistovi jsou novější, a to v důsledku oznámení značky Acura o jejím odchodu z IMSA na konci této sezóny.
„Jakmile se objevily zprávy o mém současném programu v Americe s Acurou, bylo mi jasné, že pokud se na konci sezóny stáhnu, budu si muset hledat nové příležitosti,“ řekl Tom Blomqvist.
„A samozřejmě jsem věděl, že Ford vstupuje do tohoto sportu, Acura byla pro mě jedním z prvních cílů. Myslel jsem si, že jelikož se jedná o nový program, samozřejmě s Fordem, který má zde v Le Mans svou historii, že se budou opravdu snažit a budou věci dělat správně. A samozřejmě jsem si myslel, že výchozím bodem pro mě, nebo alespoň něčím, co mi pomůže, bude moje bohatá zkušenost s Oreca ve Spojených státech, kde s tímto vozem jezdím už tři, čtyři roky.
„Takže spousta znalostí a informací a právě ta zkušenost s vozem LMDh, myslím, i když samozřejmě závodím v IMSA, ale nakonec je to vlastně to samé.“