Víkend sourozenecké dvojice Bäckmanových skončil předčasně po velké nehodě

Víkend sourozenecké dvojice Bäckmanových skončil předčasně po velké nehodě

 
  

Soutěžní víkend začal ve čtvrtek a pátek testem. Sourozenci pracovali s týmem na tom, aby vůz dostal do rychlosti lépe než v předchozích závodech, a bylo dosaženo malého pokroku, i když stále daleko od toho, kde chtějí být. Kvalifikovali se na 14. a 17. místě v kategorii Silver.


V prvním závodě odstartoval Andreas. První kola byla velmi nabitá a intenzivní. Bohužel po několika kolizích z boku a zezadu ztratil pár míst. To také způsobilo, že se jim během zbytku závodu začaly ve voze zobrazovat varovné zprávy.

Dokonce měl pilot i problémy s týmovou vysílačkou. Ale i přes to zastávka v boxech proběhla téměř perfektně a Jessica získala pozice a pokračovala ve druhé polovině závodu. Zhruba pět minut, které zbývaly do konce závodu, se však zapletla do zmíněné havárie. Rozsáhlé poškození vozu bohužel způsobilo, že druhý den nemohli odstartovat do druhého závodu.

„Závod byl náročný a během závodu se stalo mnoho věcí. Kolize během prvního kola ovlivnily vůz více, než jsme si původně mysleli, a pak jsme se s těmito problémy museli potýkat po zbytek závodu. Byl to smutný konec tohoto víkendu, protože Jessica byla zapojena do havárie. Nemohla nic udělat jinak, takže bylo velmi nešťastné, že byla ve špatnou dobu na špatném místě. Bylo příjemné slyšet, že je v pořádku, protože to byla velká havárie. Ukazuje to, jak bezpečná jsou auta”, říká Andreas Bäckman.

„Bohužel to nebyl konec víkendu, ve který jsme doufali, ale teď už se můžeme jen těšit. Dalším závodem je finálový závod ve španělské Barceloně, je to trať, na kterou máme oba dobré vzpomínky. Naším cílem je dokončit sezonu v dobré náladě”, říká Jessica Bäckman.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »