Jílková a Haub slaví vítězství GT Winter Series

Jílková a Haub slaví vítězství GT Winter Series

 
  

Gabriela Jílková a Robert Haub nemohli chybět na startu GT Winter Series, přičemž se všichni jezdci a týmy sešli opět na portugalském okruhu Autodromo do Algarve.


Druhý podnik ze tří se netradičně jel uprostřed týdne, konkrétně ve středu. Posádka týmu Zakspeed s číslem 48 před sebou měla tentokrát jen dva sprintové závody bez výměny jezdců.

Do toho prvního startovala Jílková, která získala v kvalifikaci pole position, přičemž se umístila čtvrtá celkově.

Start proběhl v klidu a Češka si držela čtvrtou pozici, ale po chybě jednoho ze soupeřů před sebou se protáhla na třetí místo celkově. Ve třídě stále vedla a ujížděla soupeřům, kteří absolutně nestačili na rychlost mladé závodnice.

Výsledkem tak bylo první místo v kategorii GT4 a zároveň první vítězství v GT Winter Series, čímž si Jílková spravila chuť po druhém místě z úvodu sezony. Ani třetí místo celkově si vzít nenechala, před Mercedesem-AMG GT4 skončil jen prototyp kategorie LMP3 a Mercedes-AMG GT3.

„Celý závod neprobíhal tak dramaticky jako minule, kdy byla trať částečně mokrá. Soupeřů nebylo mnoho, ale přesto jsem si závod užila. Konečně jsem prolomila smůlu a dovezla vítězství, na které jsem čekala ve světě reálných závodů několik let.

Musím poděkovat celému týmu Zakspeed za skvěle připravený vůz a Robertovi, bez kterého by to celé prostě nebylo. Už se těším na španělský Aragón, kde budeme mít velké finále GT Winter Series,” říká exkluzivně Jílková.

Pro Roberta Hauba se jeho závod vyvíjel na podobné lince. Získal pole position ve třídě GT4, což mu zajistilo skvělou výchozí pozici pro úvod.

Po startu závodníka sice předjelo jedno Porsche z vyšší kategorie GT3, ale Haub si to nenechal líbit a hned se dostal před svého soupeře zpátky. Výsledkem v cíli je tak opět první místo v kategorii, stejně jako u Jílkové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »