Danica Patrick měla být další ženou v F1, nakonec zvolila Nascar

  •   
  •   
  •   

Závodnice ze spojených států Danica Patrick se poměrně proslavila i v Evropě. Přestože zde nikdy pořádně kromě juniorek nezávodila, tak se dlouho hovořilo o tom, že bude další ženou v “královně motorsportu”.


Patrick měla testovat v listopadu 2008 monopost týmu Honda ve formuli 1, jenomže japonská stáj se rozhodla ukončit tehdy své aktivity ve sportu. Další příležitost mohla nastat o dva roky později, když na startovní rošt ohlásil vstup americký tým USF1. Nicméně samotná závodnice tvrdila, že jí nikdo neoslovil, ale ze samotné stáje také nic nebylo.

O pár let později se vyjádřil bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone kladně na adresu Patrick, která zatím sbírala úspěchy v americké formulové sérii IndyCar.

„Začala jsem být příliš stará na to, abych znovu a znovu měnila kariéru. Upřímně jsem ani nepomyslela na to, že bych dělala něco jiného, než to, co dělám teď.

Mám okolo sebe své přátele, rodinu, závodím zde. Nemyslím si, že by mi tohle mohla formule 1 nabídnout. Žila jsem několik let ve Velké Británii a formule 1 byla tím, o čem jsem snila, ale jakmile jsem se vrátila do Spojených států, tak jsem věděla, že to je to místo, kde chci být,” řekla před pár lety Patrick.

Po IndyCar přišel šokující přesun do Nascaru, přestože závodnice jezdila vždy pouze s monoposty. Asi proto není divu, že i ve špičkovém týmu skončila za mnoho let nejlépe na šesté pozici. V roce 2018 oficiálně ukončila kariéru s formulovým monopostem při legendárním závodu Indy500.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »