Cupra se kvůli Covid-19 nezúčastní letošního WTCR

Cupra se kvůli Covid-19 nezúčastní letošního WTCR

 
  

Španělský výrobce sportovních vozů Cupra potvrdil, že letošní sezonu vynechá. Stane se tak ve WTCR, ale možná i v dalších šampionátech s vozy kategorie TCR.


Cupra byla v obou sezonach WTCR partnerem dvou týmů. V roce 2018 pro Campos Racing a Zengo Motorsport, loni dodávala vozy týmům Comtoyou Racing a PWR Racing.

Španělský výrobce ještě letos představil nejnovější verzi závodního speciálu León Competición, ale kvůli epidemii coronavirusu se všechno odkládá.

„​Z důvodu Covid-19 se Cupra rozhodla neúčastnit jako tovární podpora týmů ve WTCR pro sezonu 2020,” uvedl blízký zdroj portugalskému tisku.

I když organizátoři šampionátu dělají všechno pro to, aby se závodilo, tak sezona pravděpodobně bude odjetá jen z poloviny. Možností je také zrušení celého letošního ročníku.

Výrobce alespoň hodlá nadále podporovat švédský tým PWR, který chce závodit ve Švédském šampionátu cestovních vozů.

„​Cupra bude podporovat všechny své zákaznické týmy ve všech sériích TCR. Podpora bude jak na tratích, tak v technické asistenci přímo v Cupra Racing Factory,” dodává neznámý zdroj.

WTCR tak prozatím potvrdilo účast značek Hyundai, Lynk & Co, Honda a Audi, což činí rošt o čtrnácti vozech. První závod by se pak měl jet o víkendu 6-7. června na Slovakiaringu. Situace se bude pravděpodobně ale nadále vyvíjet nepříznivým směrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »