Audi si bere druhé vítězství v letošní sezoně GT World Challenge

Juniorský tým Saintéloc vyhrál čtvrté kolo šampionátu GT World Challenge Endurance Cup na Hockenheimu. Dva piloti Audi Sport, Christopher Mies a Patric Niederhauser, se podělili o vítězné číslo 25 Audi R8 LMS se švýcarským Lucasem Légeretem.

Poté, co Légeret odstartoval do závodu ze šestého místa na roštu, Mies převzal vůz ve druhé části závodu. Rychle si polepšil na třetí místo. Když vyvíjel tlak na Steijna Schothorsta před sebou v Mercedesu-AMG, Schothorst udělal chybu a Mies obsadil druhou pozici.

Jen dvě sekundy za lídrem závodu předal vůz Patricu Niederhauserovi. Niederhauser se vrátil na trať na prvním místě a nakonec vyhrál o 2,6 sekundy. Pro Audi Sport to bylo druhé vítězství v Endurance Cupu, po zahajovacím úspěchu týmu WRT v Imole.

Druhé místo na Hockenheimu obsadilo jezdecké trio Dennis Marschall, Kim-Luis Schramm a Markus Winkelhock z Attempto Racing. Marschall si zajistil druhé místo 13 minut před koncem, když předjel svého kolegu z Audi Sport, Christophera Haaseho.