
Gounon: Ani rozchod s partnerkou mě nebolel tolik jako odstoupení ze 24H na Nürburgringu
Tovární jezdec Mercedesu-AMG a Alpine v posledních letech usiloval mnohokrát o vítězství v závodech, ale pokaždé se něco přihodí. Zkušený Francouz hodlá ale smůlu prolomit.
Přestože se zdálo, že si Jules Gounon připíše několik vítězství jak v GT World Challenge, DTM, anebo NLS, opak se stal skutečností.
Na Paul Ricard byl blízko vítězství, přičemž na Nürburgringu dokonce po boku Daniela Juncadelly a Maxe Verstappena zvítězil v NLS2, tam ale zase přišlo vyloučení. Zdá se, že Francouz přitahuje neštěstí.
,,Vždycky jsem věřil, že štěstí si člověk musí jít na proti. Letos jsem měl upřímně hodně smůly. Můj otec (Jean-Marc Gounon, ex-F1 pilot) mi říkal, ať zkusim voodoo, abych se té smůly zbavil, ale já v takové věci nevěřím," říká pilot pro True Racing.

Gounon se může chlubit vítězstvími ve Spa, Kyalami nebo Daytoně v rámci velkých závodů. Počet umístění na stupních vítězů snad ani nelze dohledat. V určitý moment se to ale zastavilo.
,,Myslím si, že někdy v životě tohle prostě přijde. Tady ve Spa jsem dokázal zvítězit už dvakrát, v roce 2023 jsem skončil druhý.
Donedávna jsem vyhrával všude a poměrně snadno. Ale v jeden okamžik jsem si uvědomil, že už jsem dva roky nic nevyhrál. Vyhrál jsem v NLS2, ale bohužel byli jsme vyloučení. Nicméně, alespoň jsem chvíli zase zažil ten pocit vítězství.
Takové věci mě ale motivují, snažím se o to více pracovat. Chci pochopit, co jsem mohl zlepšit, co se pokazilo, nebo tak. V jeden moment se to určitě prolomí," kontaktuje Francouz.
I když závodník nevěří ve voodoo, přesto má letos speciální design přilby, který by mohl přitáhnout štěstí. Vzhled je odvážný, ale Gounon je z něj nadšený.
,,Mé helmy jsou vždy o něco odvážnější, ale tentokrát jsem řekl mému designérovi, že chci něco, co bude ukazovat novou výzvu nebo nové dobrodružství. Chtěl jsem zahájit novou životní etapu poté, co jsem udělal v osobním životě nějaké změny.
Udělali jsme si research, přičemž jsme objevili Tiki masky z ostrova Fidži. Tento motiv právě ukazuje směr nového dobrodružství, které přináší štěstí, pozitivní věci do života, a tak podobně.
Designérovi jsem řekl, ať udělá cokoliv, co uzná za vhodné. Jakmile jsem helmu viděl, tak jsem mu řekl jen, 'Wow, to je úžasné'. Každý, kdo tuhle helmu viděl, tak si jí oblíbil, protože je opravdu originální.
Vždy jsem byl někdo, kdo chtěl být odlišný od zbytku, takže tento design mě reprezentuje naprosto skvěle," říká závodník.

Celou sezónu GT World Challenge Endurance Cup závodí Gounon společně s Danim Juncadellou a Chrisem Lulhamem. Druhý jmenovaný má letos před sebou první závodní sezónu s Mercedesem-AMG, takže zkušenosti oproti továrním pilotům chybí. Francouz ale jeho počínání hodnotí nesmírně pozitivně.
,,Chris odvádí velmi dobrou práci, je stále velmi mladý. Líbí se mi, že mu Max Verstappen dal šanci se ukázat z virtuálního světa v tom reálném. Chris jezdí dobře a je hodně rychlý, ale ve Spa je to také o zkušenostech. Loni i tak dokázal vyhrát Gold Cup, takže ví, jak to tady v Belgii chodí.
Naše sestava ve voze je hodně dobrá, společně vycházíme velice dobře. Každý z nás je jako člověk úplně odlišný, což si ale myslím, že není na škodu.
Na Endurance závody máme tři piloty, ale každý má svůj úkol. Společně máme velmi dobré ingredience. Ale víme, že tento závod je tak či tak těžké vyhrát. Takže uvidíme, uděláme pro to maximum."

Přestože se snaží prolomit smůlu a nevzdává se, není to tak dávno, co zažil jeden z nejtěžších okamžiků své kariéry, když v posádce s Maxem Verstappenem vedl závod 24H Nürburgring. Tři hodiny před koncem ale vůz číslo 3 odstoupil z vedení.
,, Nürburgring byl rozhodně nejtěžší. Měli jsme pocit, že závod už je rozhodnutý. Přijít o vítězství tímto smyslem bylo opravdu hodně, hodně těžké přijmout.

Ani rozchod s partnerkou mě tolik nebolel (směje se). Dáváte do toho tolik času, abyste byli v takové pozici, vyhrát takový závod. Každý rok je těžké to vyhrát. Ale tentokrát to vypadalo jako pohádkový příběh po boku Maxe, Luggiho a Daniho. Všechno šlo dobře, jen už jsme počítali čas do konce závodu. Už jsme si jen hlídali vedení, ale najednou to přišlo, a pak si připadáte, jako když vás někdo okradl. Tohle bylo opravdu těžké," dodává závodník.