GT World Challenge

Moritz Löhner: Ze simulátoru do GT4 v DTM Trophy

„Kdo je Moritz Löhner?“ Mnoho odborníků a šéfů týmů si položilo tuto otázku během oficiálních testovacích jízd DTM Trophy v DEKRA Lausitzring při pohledu na časomíru. Na druhém místě svítilo jméno Moritz Löhner žlutě na černém pozadí. Ve skutečnosti je 22letý mladík ve skutečném motoristickém sportu stále neznámým klukem, ale ve virtuálním světě ho zná už mnoho lidí.


Moritz Löhner loni na podzim vyhrál DTM Esports. Asi už tak chápete, co bylo hlavní cenou – pozvánka na testovací den v DTM Trophy. Löhner si tak během testovacích jízd na Lausitzringu poprvé vyzkoušel Mercedes-AMG GT s výkonem 510 koní. „S tímto testem ve skutečném závodním autě GT se mi splnil sen, který jsem měl jako malé dítě,“ říká závodník.

CV Performance Group z Niederzissenu byl týmem, který umožnil závodníkovi test. Vedl si opravdu dobře, odjel dopoledne 33 kol a odpoledne ještě dalších osm kol. V klasifikaci na konci prvního dne testování obsadil druhé místo, jeho nejrychlejší kolo s časem 1:55,818 bylo jen o 0,378 sekundy pomalejší než u nejrychlejšího pilota dne, zkušeného Michaela Schreyho v BMW M4 GT od Hofor Racing od Bonk Motorsport.

Jiří Košta

Recent Posts

Timo Glock počítá s dlouhodobým závoděním v DTM

Zůstane Timo Glock v roce 2026 u týmu McLaren Dörr Motorsport v DTM? Bývalý jezdec…

9 hodin ago

Genesis GMR-001 má za sebou shakedown, vůz je připraven pro příští sezonu WEC

Genesis má za sebou úspěšný shakedown nového Hypercaru GMR-001. Přesné místo konání tohoto shakedownu není…

1 týdnem ago

Rastovo jubilejní vítězství a šance na čtvrtý titul v DTM

Druhé vítězství sezóny, 30. vítězství v kariéře DTM: René Rast zažil fantastickou neděli během pátého…

1 týdnem ago

René Rast získal další nedělní vítězství v DTM

Trojnásobný šampion DTM René Rast si zajistil další vítězství v rámci německého šampionátu.

1 týdnem ago

Aitken vyhrává na Nurburgringu po startu z pole position

Šampionát DTM se přesouvá do druhé poloviny letošní sezóny, přičemž Jack Aitken dominoval sobotnímu závodu…

2 týdny ago

Nick Cassidy podepisuje se Stellantis, pojede za Peugeot ve WEC

Nick Cassidy, bývalý pilot DTM a současný vícemistr Formule E, spolu s Peugeotem, silně naznačil…

2 týdny ago