Novinky - formule

Simracingový závodník Štefanko bude hájit barvy Williams Esports

Čech Martin Štefanko postoupil ve své kariéře opět o krok výš, jelikož po menší přestávce zaujme místo u simracingového týmu Williams Esports. I když se spekulovalo ohledně jeho budoucích plánů, tak vstup do Williamsu asi nikdo nečekal.


Závodník má za sebou už dvouleté angažmá u stáje Haas F1, která mu zajistila starty ve virtuálním šampionátu v F1 Esports Series. Přestože Štefanko chvíli pověsil „helmu na hřebík“, tak se k závodění ještě během zimní přestávky vrátil. Není tajemstvím, že mladíkovi virtuální závodění chybělo.

,,Na vstup k Williamsu se velmi těším. Je to pro mě obrovská příležitost a čest, jelikož patří mezi špičkový esportový týmy. Pořád tomu nedokážu uvěřit, myslím si, že mi to dojde, až za ně pojedu první závod,“ prozradil Štefanko.

Jeho nová stáj Williams Esports závodí napříč různými šampionáty po celém světě, jmenovat můžeme Sim Racing Expo, ADAC GT Masters, FIA Gran Turismo Championships nebo F1 Esports Series.

,, Od Williams Esports očekávám maximální připravenost a podporu do jakékoliv soutěže, to samé chci já sám dát týmu.

F1 Esports je stále moje priorita, a díky Williamsu se mi otevírá možnost pro sezonu 2021, ale momentálně se budeme soustředit na jiné soutěže, a poté uvidíme, jak budeme postupovat dále,“ dodává český reprezentant.

Jiří Košta

Recent Posts

Doerr Motorsport odhaluje barvy pro letošní sezónu DTM

Oba McLareny jsou připravené!

1 dnem ago

Pascal Wehrlein s Porsche Penske ve třetím voze pro 24h v Le Mans

Loňský šampion Formule E, Pascal Wehrlein, doplní sestavu třetího vozu Porsche Penske pro 24h v…

1 týdnem ago

Pure Rxcing pokračuje s Malyhkinem i v GT World Challenge

Pure Rxcing postaví dvojici továrních jezdců Porsche po boku Alexe Malykhina v letošní sezóně GT…

1 týdnem ago

Audi stále uvidíme závodit s GT3: Tresor Attempto nasadí tři vozy do GT World Challenge

Tresor Attempto Racing nasazuje tři Audi R8 LMS GT3 do GT World Challenge Europe.

1 týdnem ago

Glock vzpomíná na DTM Class 1: Šampionát se změnil

Timo Glock ve své kariéře startoval ve 148 závodech DTM, dosáhl 15 umístění na stupních…

1 týdnem ago

BMW letos do DTM nasadí jen dva vozy, chybí Sheldon van der Linde

Tým Schubert oznámil letošní sestavy pro šampionát DTM.

2 týdny ago