Formule

Rich Energy nebyl první. V roce 1999 sponzoroval neexistující energy drink Arrows

Nedávno jsme se zaměřili na podivné sponzorství v týmech formule 1. U devadesátých let ještě zůstaneme, jelikož tentokrát se podíváme na příběh Arrowsu ze sezony 1999.


Tyrrell v roce 1997 alespoň z podivného partnertství s Xenou získal pár peněz, nicméně u Arrowsu tomu bylo jinak.

Nigerijský princ Malik Ibrahim se stal v roce 1999 spolumajitelem legendárního týmů. Stáji slíbil 125 milionů liber skrze jeho vlastní společnost T-Minus. Rodina prince Malika vlastnila ropné vrty, realitní kanceláře a telekomunikace, takže bylo kde brát peníze. T-Minus chtělo představit vlastní energy drink (zdravíme Williama Storeyho z Rich Energy) a prodávat další produkty jako oblečení nebo motocykly od jiných značek pod vlastní značkou.

Princ chtěl postupně peníze investovat a z Arrowsu vytvořit první Nigerijský závodní tým formule 1. Dokonce se v zákulisí hlasitě hovořilo o tom, že týmu bude motory dodávat výrobce aut Lamborghini. Tehdejší zprávy hovoří o edici Lamborghini Diabla T-Minus, nicméně z toho také sešlo. Výsledkem všeho bylo, že se slíbených milionů tým nikdy neviděl ani korunu a Malik se po Velké ceně Maďarska téhož roku vypařil.

Mimochodem Rich Energy drink existuje a dnes už se prodává. V době Storeyho ve formuli 1 ale nikdo plechovky fyzicky koupit nemohl, proto dodnes existují pochybnosti o pravosti energy drinku při vstupu k Haasu.

Jiří Košta

Recent Posts

Exkluzivně: Felipe Drugovich a Frederik Vesti o podobnostech mezi Formulí E a Hypercarem Cadillac

Felipe Drugovich a Frederik Vesti byli minulý víkend v Berlíně v rámci Formule E. Drugovich…

1 týdnem ago

Racing Journal Speed Fest již příští víkend

Racing Journal Speed Fest na Autodromu Most už příští víkend!

1 týdnem ago

Jenson Button odejde z JOTA Sport na konci sezony

Jenson Button, pilot vozu Cadillac V.Series-R pro tým JOTA Sport v FIA WEC, odejde z…

2 týdny ago

Cadillac bere 1-2 v Sao Paulu

Cadillac Hertz Team JOTA bere 1-2 v šestihodinovém závdodě v Sao Paulu. Po startu z…

2 týdny ago

Na papíře nejslibnější víkend pro Peugeot, bez svých nejsilnějších pilotů

Peugeot zažívá svůj nejsilnější víkend od svého debutu ve WEC. S konzistetními top5 výsledky v…

2 týdny ago

Alex Lynn: Nové povrchy nám sedí

Alex Lynn věří, že nové povrchy tratí pomáhají Cadillacu více než ostatním, sdělil to novinářům…

2 týdny ago