McLaren na svých sociálních sítích zveřejnil krátký klip se siluetou vozu Hypercar a slovy „we’re back“ („jsme zpátky“). Potvrzení o vstupu do WEC od roku 2027 přišlo v zápětí.
V tiskovém prohlášení, které odkazuje na vítězství McLarenu v závodě 24 hodin Le Mans v roce 1995, McLaren uvádí: „1995. Legendární vítězství v Le Mans. Sláva trojnásobné koruny. Připraveni znovu zanechat stopu na světové scéně vytrvalostních závodů. Hypercar. 2027 FIA World Endurance Championship.“
McLaren byl neustále spojován s návratem do nejvyšší třídy závodů sportovních vozů ještě předtím, než vznikl současný soubor pravidel Hypercar, lákala ho vyhlídka na sblížení pravidel s IMSA WeatherTech SportsCar Championship.
Brown v loňském Le Mans řekl, že prodloužení současných pravidel do roku 2029 by značce usnadnilo dát program dohromady, který by doplnil současné snahy McLarenu ve formuli 1, IndyCar a formuli E.
Čtvrteční prohlášení neobsahovalo žádné podrobnosti o programu, ale očekává se, že bude využívat platformu LMDh, přičemž pravděpodobným dodavatelem podvozku bude Dallara, zatímco United Autosports , jehož je Brown spoluzakladatelem a spolumajitelem, by měl provozovat továrnu se dvěma vozy.
Nico Müller, čerstvě továrním pilotem Porsche, se vrací do World Endurance Championship pro tento víkend…
Laurens Vanthoor sdělil před domácím závodem FIA WEC v belgickém Spa, že není příliš nadšený…
Stoffel Vandoorne má po několika letech opět domácí závod. V minulé sezoně musel 6h Spa…
Malthe Jakobsen, nováček v kategorii Hypercar v FIA World Endurance se před víkendem v belgickém…
Tým WRT oznámil své posádky pro domácí závod Spa 24H. Kromě stálých přihlášek GTWC přibudou…
Šampionát GT World Challenge odstartoval sprinterskou odnož, přičemž piloti zamířili na britský okruh Brands Hatch.…