Vozy Class 1 byly technologicky propracované závodní vozy s monokokem z uhlíkových vláken o hmotnosti kolem 1000 kilogramů a 2,0litrovým čtyřválcovým turbomotorem o výkonu přes 600 koní.
„Samozřejmě jsem infikován třídou 1,“ vzpomíná Glock, který většinu své kariéry v DTM strávil v éře ultramoderních vozů Class 1.
„To byla vlajková loď v Německu. Rozhodnutím ukončit výrobu Class 1 a vrátit se k vozům GT3 ztratilo DTM trochu své jedinečné prodejní pointy.“
Kombinace minimální hmotnosti, sekvenční šestistupňové převodovky a propracované aerodynamiky s velkým zadním křídlem zajistila výjimečné jízdní výkony a působivou agilitu na závodním okruhu. Tím byla DTM na dlouhou dobu speciální.
„A přesto je to extrémně vyrovnaný šampionát s absolutní špičkou jezdců, kde musíte říct, že asi je málo srovnatelných šampionátů, kde je kvalita jezdců tak vysoká.
„ADAC si v zásadě vede velmi dobře a snaží se postavit DTM zpět na nové základy,“ pochvaluje si bývalý pilot formule 1. Přestože sám v posledních dvou letech nezávodil, sérii pozorně sledoval a byl tam také přítomen – naposledy při finále DTM 2024 v Hockenheimu.
„V podstatě mě velmi pozitivně překvapilo, jak byl Hockenheim opět zaplněný. Viděl jsem, že čísla byla opět opravdu dobrá.“
Cadillac vítá značku Mobil 1 jako svého hlavního sponzora vozu Cadillac Wayne Taylor Racing V-Series.R…
Evropský šampionát má za sebou druhý závodní víkend letošní sezony. V prvním závodě se podruhé…
Od nedělního závodu na Lausitzringu (25. května 2025) mohou čeští fanoušci konečně vidět a slyšet…
Tým WRT dosáhl ve druhém závodě v Zandvoortu pozoruhodného vítězství, když skvělá zastávka v boxech…
Dvojice Rutronik Racing Patric Niederhauser a Sven Müller zahájila svůj boj o titul ve Sprint…
Již příští měsíc se pojede největší vytrvalostní závod na světě: ikonický 24hodinový závod na francouzském…