FIA WEC

Genesis: Lotterer do Le Mans, Juncadella do ELMS

Tovární program Genesis oznámil další důležité kroky svého přípravného programu pro vstup do WEC. Místo Sargeanta v European Le Mans Series pojede Daniel Juncadella, do Le Mans ale nasadí Andrého Lotterera.


Dani Juncadella, tovární pilot Corvette, se připojí k týmu IDEC Sport v European Le Mans Series spolu s Mathysem Jaubertem a Jamie Chadwick ve voze LMP2 s číslem #18. Juncadella se již zavázal k účasti v celé sezóně FA WEC s vozem TF Sport Corvette GT3, a proto přenechá své místo pro závod 24 hodin Le Mans zkušenému Lottererovi, který tento závod vyhrál v top kategorii rovnou třikrát.

Změna přichází v návaznosti na rozhodnutí Logana Sargeanta odstoupit z motorsportu. IDEC SPORT a Genesis Magma Racing se rozhodli přivést Juncadellu zatím jen pro kampaň v ELMS. I přes to má ale tento program v ELMS sloužit jako přípravný rok pro vstup Genesisu do třídy Hypercar. Lze tedy předpokládat, že španěl oficiálně potvrdí svůj přesun k výrobci Genesis v tomto roce.

„Jsem opravdu šťastný, že se mohu připojit k IDEC SPORT a Genesis Magma Racing! Je to neuvěřitelná příležitost debutovat v ELMS s tak zkušeným týmem.

I když v současné době závodím v GT3, mám již zkušenosti z LMP2 ze závodu 24 hodin Daytony. Věřím, že mi tým pomůže se rychle usadit. Moje zkušenosti formulí mi také dávají užitečné reference pro zvládnutí aerodynamiky,“ vysvětluje Juncadella.

Cyril Abiteboul, prezident Hyundai Motorsport a šéf projektu Genesis, příchod nového člena týmu uvítal: „Dani se skvěle hodí do našeho programu ‚Trajectory‘, jehož cílem je získat talentované jezdce, kteří dosud neměli příležitost závodit v Hypercars. Skvěle doplňuje Mathyse a Jamie, takže máme velmi vyvážený tým.“

Stejný názor vyjádřil i Nicolas Minassian, šéf týmu IDEC Sport: „Dani je skvělou volbou pro doplnění týmu. Minulý víkend na mě opět udělal dojem svými stinty na 1812 km Kataru. Skvěle zapadne do ducha týmu IDEC SPORT.“

André Lotterer Le Mans nevynechá

Vzhledem k tomu, že se Juncadella zavázal závodit v GT3 v Le Mans, nebude moci v tomto závodě startovat v LMP2 s IDEC SPORT. Genesis Magma Racing proto povolal svéhi již potvrzeného továrního pilota, Andrého Lotterera. Německý jezdec se může pochlubit působivou bilancí 13 účastí v závodě 24h Le Mans se třemi celkovými vítězstvími, ačkoli v Le Mans nikdy nestartoval v jiné než nejvyšší třídě LMP1 nebo Hypercar.

V minulém roce skončil v Le Mans čtvrtý, po startu z pole position. Spolu s Kevinem Estrem a Laurensem Vanthoorem ve voze Porsche 963 LMDh zvítězil v celkovém šampionátu WEC.

LOTTERER André (ger), Porsche Penske Motorsport, Porsche 936, portrait, hypercar drivers championship celebration during the 2024 8 Hours of Bahrain, 8th round of the 2024 FIA World Endurance Championship, from October 31 to November 2, 2024 on the Bahrain International Circuit in Sakhir, Bahrain – Photo Javier Jimenez / DPPI

„O této příležitosti jsme diskutovali od začátku naší spolupráce, ale prioritou byly vždy pilotu z programu Trajectory. Nakonec mi Loganovo odstoupení dává šanci vrátit se do Le Mans a přinést tomuto mladému týmu své zkušenosti,“ říká Lotterer.

„Vůz vypadá velmi konkurenceschopně. Už jsem mluvil s Mathysem a Jamie a myslím si, že vytvoříme silnou trojici. Děkuji týmům Genesis Magma Racing a IDEC Sport za tuto příležitost. Závodění v Le Mans je vždycky výjimečné a tato zkušenost mi navíc pomůže zůstat ve formě do zbytku sezony,“ dodal André.

Cyril Abiteboul má z tohoto oznámení radost, jelikož to zvyšuje prestiž programu: „Je to logická volba. André má obrovské zkušenosti a v této soutěži už třikrát zvítězil. Je součástí rodiny Genesis Magma Racing, protože s námi bude příští rok závodit v Hypercars. Tato účast mu umožní seznámit se s týmem, inženýry a mechaniky v letošním roce a zároveň přinese jeho neocenitelné zkušenosti ze závodu 24h Le Mans.“

Tereza Černá

Recent Posts

Jessica Hawkins do GT World Challenge s Aston Martinem

Loňský vítězný tým 24h Spa, Comtoyou Racing, oznamuje své posádky pro letošní sezonu GT World…

2 dny ago

Hattrick Ferrari v Kataru, jediná konkurence se eliminovala sama

V prvním letošním závodě FIA WEC obsadilo Ferrari hned první tři pozice. Po dobu závodu…

3 dny ago

Porsche skládá posádku pro GT World Challenge: Bachler, Güven a Heinrich

Trio továrních jezdců Porsche bude reprezentovat Schumacher CLRT v letošní sezóně GT World Challenge Europe.

3 dny ago

Winward oznamuje posádky pro GT World Challenge, pojede i Piana

Tovární tým Mercedesu, Winward, potvrdil své posádky pro letošní sezonu GT World Challenge. Na rošt…

3 dny ago

Allied Racing ruší potvrzený program DTM

Sezóna 2025 DTM se pojede bez Allied Racing. Mluvčí Porsche potvrdil, že bavorský tým nebude…

4 dny ago

Gabriele Piana mění tým v ADAC GT4 Germany

FK Performance Motorsport si dal za cíl vyhrát titul ADAC GT4 Germany s novým jezdeckým…

4 dny ago