Přestože letošním hlavním programem Valentina Rossiho bude FIA WEC, devítinásobný motocyklový mistr světa bude stále soutěžit ve vybraných závodech v rámci GT World Challenge Europe. The Doctor to potvrdil zástupcům médií během víkendu závodu 12 hodin Bathurstu.
Rossi bude také soutěžit za závodní tým WRT s BMW M4 GT3 v největším světovém závodě GT3, 24 Hours of Spa, v červnu. Vale nikdy ve Spa nezvítězil, takže je to jeho jasným snem. Nicméně se vrací do domácího Misana, které dokázal vyhrát v předchozích dvou letech hned dvakrát.
Další podrobnosti týkající se startů závodu budou upřesněny později.
„Když jsme zahájili program s Vincentem [Vossem, šéf týmu WRT], návrat do Bathurstu byl zpočátku na seznamu. Budu závodit ve WEC, ale pojedu také nějaké další závody,“ řekl Rossi zástupcům médií na okruhu Mount Panorama Circuit.
Ital se nechal slyšet, že letos bude absolvovat méně závodů než v přecházejících letech. Důvodem je jeho rodina.
Max Verstappen je jeden trestný bod od zákazu startu v F1. Okamžitě se tak začalo…
Iron Lynx v šampionátu FIA WEC v úvodu letošní sezony zažívá divoké jezdecké výměny. Ve…
Tento víkend (6. až 8. června) se DTM blíží k nizozemským dunám u Severního moře.…
GT World Challenge se přesunulo k druhému závodnímu víkendu Endurance Cupu na italskou Monzu, kde…
V letošní sezoně kombinuje Earl Bamber dva závodní programy: kompletní sezonu WEC a celý kalendář…
Druhé vytrvalostní kolo šampionátu GTWC míří na Italskou Monzu. Již tento víkend se na startovní…