Zatímco série míří do svého posledního kola na ikonickém Hockenheimringu od 18. do 20. října, všechny oči budou upřeny na jezdce, kteří jsou stále v honbě za vytouženým šampionátem. Celkově se jedná o dvě posádky, které stále mají matematickou šanci na titul.
O vedení šampionátu se aktuálně dělí Michael Schrey a Gabriele Piana, kteří se svým Hofor Racing by Bonk Motorsport BMW M4 GT4 nasbírali 181 bodů. Jejich sezóna byla velmi konsistentní, s několika umístění na stupních vítězů, včetně pěti klíčových vítězství.
Jejich nejbližší rivalové, Finn Zulauf a Josef Knopp z AVIA W&S Motorsport jsou však se 164 body pouze o 17 bodů pozadu. Zulauf a Knopp byli impozantními konkurenty, zejména ve druhé polovině sezóny, která zahrnovala působivé vítězství na Norisringu a Red Bull Ringu. Jejich Porsche 718 Cayman GT4 předvedlo skvělé tempo a dokázali, že dokážou zvládnout tlak bojů o mistrovský titul. Jednalo by se tak o první titul u obou jezdců.
Ačkoli boj o mistrovství je primárně mezi posádkami Schrey/Piana a Zulauf/Knopp, několik dalších jezdců podalo v této sezóně vynikající výkony. Marc de Fulgencio a Enzo Joulié se svým BWT Mücke Motorsport Mercedes-AMG GT4 soustavně bojovali s lídry a několikrát se dostali na podium, i když několik technických problémů a penalizací bránilo jejich snaze o titul.
Cadillac vítá značku Mobil 1 jako svého hlavního sponzora vozu Cadillac Wayne Taylor Racing V-Series.R…
Evropský šampionát má za sebou druhý závodní víkend letošní sezony. V prvním závodě se podruhé…
Od nedělního závodu na Lausitzringu (25. května 2025) mohou čeští fanoušci konečně vidět a slyšet…
Tým WRT dosáhl ve druhém závodě v Zandvoortu pozoruhodného vítězství, když skvělá zastávka v boxech…
Dvojice Rutronik Racing Patric Niederhauser a Sven Müller zahájila svůj boj o titul ve Sprint…
Již příští měsíc se pojede největší vytrvalostní závod na světě: ikonický 24hodinový závod na francouzském…