Makeš startoval v GT Winter Series s týmem CV Performance Group poprvé v ostrém závodě, kde ho zastihl déšť.
,,S Mercedesem AMG GT4 jsem si poprvé vyzkoušel ostrý závod, ale přišel očekávaný déšť. Přesto jsem dokázal bojovat se soupeři a předjíždět. Bylo to doslova hození do vody, ale myslím, že jsem si nevedl zle,“ reaguje na dění Makeš.
V rámci GT Winter Series se jezdí ještě také vytrvalostní závod na principu toho, co mohou fanoušci znát například z ADAC GT4 Germany nebo GT4 European Series – s povinnou zastávkou v boxech a výměnou pilotů.
,,V Mercedesu je vše kompletně odlišné od toho, na co jsem byl v předcházející sezóně zvyklý. Charakteristika a styl řízení vozu je kompletně odlišný a konkrétně Mercedes je hodně blízko specifikaci GT3. Určitě tak mám prostor pro zlepšení, ale první víkend letošní sezóny hodnotím pozitivně,“ dodává Čech.
Makeš prozatím neoznámil plány pro nadcházející sezónu, ale prozradil, že určitě bude startovat v šampionátu kategorie GT4.
Zůstane Timo Glock v roce 2026 u týmu McLaren Dörr Motorsport v DTM? Bývalý jezdec…
Genesis má za sebou úspěšný shakedown nového Hypercaru GMR-001. Přesné místo konání tohoto shakedownu není…
Druhé vítězství sezóny, 30. vítězství v kariéře DTM: René Rast zažil fantastickou neděli během pátého…
Trojnásobný šampion DTM René Rast si zajistil další vítězství v rámci německého šampionátu.
Šampionát DTM se přesouvá do druhé poloviny letošní sezóny, přičemž Jack Aitken dominoval sobotnímu závodu…
Nick Cassidy, bývalý pilot DTM a současný vícemistr Formule E, spolu s Peugeotem, silně naznačil…