DTM

Maximilian Paul byl nejlépe třetí s GT3, nečekaně vyhrál při debutu v DTM

Tým GRT to opět dokázal! Po vítězstvích v ADAC GT Masters a ve Fanatec GT World Challenge Europe Endurance Cup oslavil tým podporovaný Lamborghini Squadra Corse z Rakouska své třetí vítězství na Nürburgringu během několika týdnů a závodil v DTM před 49 300 diváky.


Čtvrtá zastávka v šampionátu vysokého kalibru opět postavila tým před velké výzvy v náročných povětrnostních podmínkách. Ve svém prvním závodě Grasser Racing se Maximilian Paul postaral o senzaci za volantem #19 Lamborghini Huracán GT3 EVO. V nedělním dešti si 23letý Němec dojel pro první vítězství pro GRT v DTM.

„Je to neuvěřitelný pocit a před víkendem bych to nečekal. Řízení auta mě hodně bavilo. Start byl složitý, ale nastavení bylo perfektní a během závodu jsem se dokázal velmi dobře přizpůsobit podmínkám.

Byl to skvělý pocit mít tak dobré auto a bojovat vepředu. Tým pak měl mega načasování zastávky v boxech a to byl klíč k vítězství. Po výměně pneumatik se nám jelo opravdu dobře a když jsem předjel Lucase, cesta byla volná. Jsem na tento úspěch velmi hrdý a jsem vděčný, že jsem měl tuto příležitost. Mnohokrát děkuji Gottfriedovi a celému týmu, stejně jako mé rodině a mým sponzorům. Doufám, že dostanu další šanci závodit v DTM na Lausitzringu.“

Jiří Košta

Recent Posts

Timo Glock počítá s dlouhodobým závoděním v DTM

Zůstane Timo Glock v roce 2026 u týmu McLaren Dörr Motorsport v DTM? Bývalý jezdec…

9 hodin ago

Genesis GMR-001 má za sebou shakedown, vůz je připraven pro příští sezonu WEC

Genesis má za sebou úspěšný shakedown nového Hypercaru GMR-001. Přesné místo konání tohoto shakedownu není…

1 týdnem ago

Rastovo jubilejní vítězství a šance na čtvrtý titul v DTM

Druhé vítězství sezóny, 30. vítězství v kariéře DTM: René Rast zažil fantastickou neděli během pátého…

1 týdnem ago

René Rast získal další nedělní vítězství v DTM

Trojnásobný šampion DTM René Rast si zajistil další vítězství v rámci německého šampionátu.

1 týdnem ago

Aitken vyhrává na Nurburgringu po startu z pole position

Šampionát DTM se přesouvá do druhé poloviny letošní sezóny, přičemž Jack Aitken dominoval sobotnímu závodu…

2 týdny ago

Nick Cassidy podepisuje se Stellantis, pojede za Peugeot ve WEC

Nick Cassidy, bývalý pilot DTM a současný vícemistr Formule E, spolu s Peugeotem, silně naznačil…

2 týdny ago