Villeneuve se měl vrátit do Le Mans v červnu v rámci své snahy o získání motorsportové trojkoruny, nakonec do závodu ale nenastoupí. Není jasné, zda se dvaapadesátiletý jezdec vrátí na zbývající tři kola sezóny v Monze, Fuji a Bahrajnu – ačkoliv je uveden na startovní listině pro Monzu.
Villeneuve měl letos velmi očekávaný debut ve světovém šampionátu vytrvalostních závodů s týmem Vanwall Hypercar, kde se připojil k Tomovi Dillmannovi a Estebanu Guerrierimu ve svém nehybridním voze Vandervell 680 LMH.
V úvodní etapě sezóny však bojoval o konkurenceschopnost, když havaroval v prologu v Sebringu a další závodní incident s vozem Ferrari GTE ve Spa zkomplikoval jeho utrpení. V Portimau mu selhaly brzdy a narazil do bariér.
Villeneuveovo místo ve Vanwallu zaujme bývalý jezdec JDC-Miller, Tristan Vautier, který loni závodil ve třídě LMP2. Vautier závodil s JDC-Miller v IMSA od roku 2018 a loni v Sebringu získal své první celkové vítězství společně s týmovými kolegy Loicem Duvalem a Sebastienem Bourdaisem.
„72hellride.“ Tři největší 24hodinové závody na světě - během jediného měsíce. Přímo uprostřed toho všeho…
Ayhancan Guven je prvním tureckým vítězem závodu v historii DTM. Sedmadvacetiletý jezdec, který seděl za…
Mladý závodník, jenž je původem z Francie, absolvoval oficiálně druhý závodní víkend v DTM. Ten…
Turecký závodník si připsal první vítězství nejen jako pilot DTM, ale také se poprvé v…
Lucas Auer zahájil letošní sezónu DTM vítězstvím. Na stupních vítězů ho doplnili premiérově Jordan Pepper…
Lucas Auer vstupuje do své desáté sezóny v DTM. O svých očekávání, cílech a novinkách…