GT World Challenge

Piana a Schrey míří do GT4 European Series, pojedou také ADAC GT4 Germany

Gabriele Piana a Michael Schrey budou soutěžit v evropské sérii GT4 s BMW M4 GT4 nasazeným týmem Hofor Racing by Bonk Motorsport.

Zatímco Gabriele Piana a Michael Schrey již nebudou v roce 2023 společně startovat v německém ADAC GT4, tým snů z Hofor Racing by Bonk Motorsport bude startovat společně v GT4 European Series. V závodním týmu z Münsteru se pojede s novým BMW M4 GT4 v kontinentálním šampionátu GT4 SRO.

V roce 2023 vstoupí závodní tým Michaela Bonka do evropské série GT4 poté, co tým loni dvakrát hostoval ve Spa-Francorchamps a na Hockenheimringu a dokázal zapůsobit.

„Během našich testovacích jízd v minulé sezóně jsme zjistili, že tato série je vysoce profesionální a atraktivní. Protože jsme byli hned konkurenceschopní, rozhodli jsme se tento závazek přijmout,“ říká šéf týmu Michael Bonk.

Nová generace BMW vypadá zatím podle předsezónních testů velmi silně, takže se dá očekávat, že šampioni z ADAC GT4 Germany roku 2021 potrápí i evropskou konkurenci.

Piana bude závodit s Maratem Khayrovem místo Schreye v německém šampionátu. Schrey oznámí kolegu později.

Jiří Košta

Recent Posts

Timo Glock o návratu do DTM

Timo Glock se po třech letech vrací do DTM. O svém navrátu, očekávání a novém…

37 minutami ago

Müller a Wehrlein s Porsche Penske už ve Spa

Nico Müller a Pascal Wehrlein usednou do vozů Hypercars 963 týmu Porsche Penske už v…

3 hodinami ago

Maro Engel: nejkuženější jezdec DTM

Maro Engel vstupuje do své desáté sezony v DTM s Mercedesem. Před prvním víkendem sdělil…

17 hodinami ago

Jules Gounon o své debutové sezoně v DTM

Jules Gounon promluvil o své debutové sezoně v DTM, svých očekáváních a cílech, a mnoho…

17 hodinami ago

Thomas Jäger před sezonou DTM o změnách v šampionátu

Thomas Jäger, technický ředitel Mercedesu v DTM pro leotšní sezonu, v rozhovoru pro media popsal…

17 hodinami ago

James Barclay odchází z pozice šéfa Jaguar TCS Racing, co to znamená pro tým?

Šéf týmu Jaguar TCS Racing ve formuli E odejde ze své pozice v týmu na…

1 dnem ago